بهترین گیاهان آپارتمانی بزرگ

سلیقه افراد در انتخاب و خرید گل‌های آپارتمانی برای نگهداری در محل‌زندگی یا محل‌کار متفاوت می‌باشد؛ اما گیاهان آپارتمانی بزرگ همیشه از جذابیت و زیبایی چشم‌نوازی برخوردارند که شما می‌توانید با نگهداری از آنها یک جنگل کوچک سرسبز و زیبا در گوشه‌ای از فضای خانه خود درست کنید و هر روز از دیدن زیبایی و شادابی آنها لذت ببرید. در ادامه به بررسی و معرفی تعدادی از گلهای آپارتمانی بزرگ خواهیم پرداخت. اگر شما نیز به چنین گیاهانی علاقه‌مند هستید در ادامه با ما همراه باشید تا در انتخاب گیاه مناسب سردرگم نشوید.

لیست گیاهان آپارتمانی غول پیکر

گل و گیاه آپارتمانی بزرگ انتخابی مناسب برای افراد شیک و خاص‌پسند هستند که به دکوراسیون محل‌زندگی یا دفتر کا‌ر خود بسیار اهمیت می‌دهند. در ادامه به تعدادی از این انواع گل و گیاه زیبا و جذاب که برای دفاتر کار، محل زندگی و برخی محیط‌های روباز مناسب هستند اشاره خواهیم کرد.

۱. افوربیا (Euphorbia)

افوربیا یکی از گیاهان آپارتمانی بزرگ محبوب است

افوربیا جزو گیاهان خانگی بزرگ محسوب می‌شود که در خانواده کاکتوس‌ها متولد شده است و متعلق به آفریقای جنوبی می‌باشد و بیشتر در مناطق خشک رشد می‌کند. این گیاه در برابر خشکی و گرما مقاوم است و اگر در چنین شرایطی زندگی کند سازش بالایی خواهد داشت.

افوربیا گیاهی سمی است و در صورت نگهداری از آن باید مراقب کودکان یا حیوانات خانگی خود باشید تا دچار بیماری و مسمومیت نشوند. این گل طبیعی آپارتمانی بزرگ، خواص بسیار زیادی دارد و از آن در تولید بنزین، دفع حشرات و طب‌سنتی استفاده می‌شود. انشعابات افوربیا کمی شبیه به شمعدان است و به همین دلیل، آن را درخت شمعدان نیز می‌نامند.

 ارتفاع افوربیا در صورت فراهم بودن شرایط مناسب تا یک متر هم میرسد. این گیاه به نور غیرمستقیم علاقمند است و مانند بسیاری از ساکولنت‌ها به آبیاری زیاد بسیار حساس است و آبیاری بیش‌ازحد، باعث پوسیدگی ریشه و از بین رفتن کامل گیاه میشود، همچنین بهترین دمای ایده‌آل برای رشد افوربیا بین ۲۵ تا ۳۰ درجه سانتیگراد می‌باشد.

۲. برگ‌ انجیری (Swiss cheese plant)

یکی از معروف ترین گیاهان خانگی بزرگ، برگ انجیری است.

گیاه  مونسترا یا برگ‌ انجیری با برخورداری از برگهای بزرگ و غول‌پیکر می‌تواند جزو اولین گزینه‌های شما برای گیاهان آپارتمانی بزرگ جهت نگهداری در منزل باشد. فقط کافی است روزانه ۸ ساعت نور مناسب و آبیاری منظم و کوددهی در فصل رشد را فراهم کنید تا شاهد رشد فوق‌العاده آن باشید.

گیاه برگ‌ انجیری در محیط خانه در صورت فراهم بودن شرایط مناسب می‌تواند تا ارتفاع ۳ متر نیز رشد کند که اندازه برگ‌های این گیاه در بعضی مواقع به نیم متر نیز می‌رسد و با این ویژگی‌های ظاهری باید در لیست گیاهان غول‌پیکر خانگی قرار گیرد.

 گیاه برگ‌ انجیری در محیط طبیعی رشد خود، به دیگر درختان وابسته است؛ زیرا ریشه‌های هوایی آن رطوبت و مواد غذایی را از دیگر گیاهان تهیه می‌کند؛ بنابراین اگر آن را به عنوان یک گیاه آپارتمانی نگهداری می‌کنید، حتماً باید به فکر تهیه قیم پوشیده از خزه نیز برای آن باشید. برگ‌ انجیری در تابستان هفته‌ای یکبار و در زمستان هر دو هفته یکبار به آبیاری نیاز دارد و به نور غیرمستقیم و نیم‌سایه علاقه دارد همچنین بهترین بازه دمایی برای رشد و نگهداری برگ‌ انجیری دمایی بین ۲۰ تا ۳۰ درجه سانتیگراد میباشد.

۳. کاج‌ مطبق (Araucaria heterophylla)

کاج‌ مطبق

این گیاه سبز جذاب یکی از مهمترین گیاهان آپارتمانی غول پیکر است که در شرایط نگهداری متوسط، تا ۲/۵ متر میتواند رشد کند. درواقع می‌توان گفت این گل نوعی کاج نیست؛ بلکه بعضی از خصوصیات کاج را دارا است و میتواند در نور کم رشد مناسبی داشته باشد، همچنین برای ترغیب بیشتر آن برای رشد بهتر، می‌توان از کودهای مخصوص گلهای آپارتمانی استفاده کرد.

اگر می‌خواهید کاج‌ مطبق از رشد خوبی برخوردار باشد فقط کافی است نور و رطوبت مناسب برای آن فراهم کنید؛ اما این نکته را نیز در نظر داشته باشید که نور مستقیم خورشید باعث از بین رفتن شاخه‌های آن میشود.

این گیاه به خاطر زیبایی ظاهری، برگ‌های سوزنی‌شکل، براق و طبقه‌ای مورد توجه بسیاری از دوستداران گل‌وگیاه قرار گرفته است و قادر است در محیط بسته هر سال یک تا دو طبقه به طبقات خود اضافه کند. این درختچه در فضای آپارتمان و در شرایط مساعد یعنی وجود خاک زهکش‌دار و همیشه مرطوب، هوای معتدل تا کمی خنک، نور فیلتر شده چهار ساعت در روز و رطوبت هوای بالا، قادر است تا ارتفاع ۳ متر نیز رشد کند.

۴. سانسوریا (Sansevieria)

گیاه شمشیری از گیاهان غول پیکر آپارتمانی

از دیگر گیاهان آپارتمانی و بزرگ میتوان به گیاه زیبا و منحصر به فرد سانسوریا اشاره کرد که یکی از مقاوم‌ترین گیاهان آپارتمانی و بزرگ موجود در بازار است و شما می‌توانید آن را از گلخانه‌ها یا گل‌فروشی‌ها تهیه کنید. اگر جزو افرادی هستید که در نگهداری از گل‌ها حرفه‌ای نیستید، باز هم می‌توانید نسبت به خرید سانسوریا اقدام کنید؛ زیرا این گل می‌تواند، در حداقل‌ترین شرایط نیز به رشد خود ادامه دهد.

سانسوریا یک مکمل عالی برای گوشه‌ای دنج از فضای خانه شما می‌باشد که جزو گیاهان تصفیه‌کننده هوا نیز محسوب میشود و نور ثابت و غیرمستقیم برای رشد آن ایده‌آل است. سانسوریا پوست‌ماری غول‌پیکر با داشتن برگ‌های بلند و زیبا میتواند برای طراحی انواع دکوراسیون نقش چشمگیری داشته باشد.

بهترین دما برای رشد و پرورش سانسوریا بین ۲۰ تا ۳۰ درجه سانتیگراد می‌باشد و قادر است دمای ۱۰ درجه سانتی گراد را نیز تحمل کند؛ اما اگر در مدت زمانی طولانی در این شرایط قرار گیرد به تدریج از بین خواهد رفت.

۵. آگلونما (Aglaonema)

گیاه بزرگ آگلونما

گونه‌ها و واریته‌های زیادی از این گیاه آپارتمانی زیبا در بازار وجود دارد که می‌توانید متناسب با علاقه و سلیقه خود از میان گونه‌های مختلف آن یکی را انتخاب کرده و در محیط زندگی خود نگهداری کنید. گل آگلونما یا گیاه همیشه‌ سبز چینی در بعضی از واریته‌ها سبز یک‌دست میباشد، در حالی که بعضی از گونه‌های آن با رنگهای سفید، صورتی، قرمز و حتی نارنجی ملایم نیز خودنمایی میکند.

 گونه‌های سبزرنگ می‌توانند شرایط نوری کم را بدون مشکل تحمل کنند؛ اما انتخاب از میان گونه‌های رنگارنگ نیاز به نور متوسط، یک پنجره رو به شرق یا غرب یا در واقع همان آفتاب کافی؛ اما غیرمستقیم دارد. اکثر برگهای این گیاه بسیار بزرگ هستند و براق‌بودن و وجود طرح‌های متنوع روی این برگ‌ها باعث شده است که گیاه آگلونما بسیار زیبا دیده شود و طرفداران زیادی داشته باشد.

 بهترین دما برای نگهداری گیاه آپارتمانی آگلونما، بازه دمایی ۱۸ تا ۲۵ درجه سانتیگراد است و به آبیاری زیادی نیز احتیاج ندارد و تنها زمانی که خاک گلدان خشک شده باشد شما مجاز به آبیاری گیاه هستید‌.

۶. فیکوس‌ بنجامین (Ficus benjamina)

فیکوس‌ بنجامین

در میان گل و گیاه خانگی بزرگ، نام گیاه فیکوس‌ بنجامین یک نام آشنا است که یک انتخاب ایده‌آل برای اشخاص مبتدی است که قصد دارند گیاهان بزرگی پرورش دهند؛ اما نمی‌خواهند هزینه زیادی پرداخت کنند. یک گیاه فیکوس کوتاه می‌تواند در فصل رشد به اندازه نیم‌متر رشد کند و تقریباً تا زمانی که شما اجازه دهید و شرایط مناسب برای رشد آن را فراهم کنید قادر به ادامه رشد می‌باشد، همچنین توجه داشته باشید اگر گیاه فیکوس بیشتر از گلدان خود رشد کرد و ریشه را محدود کرد، زمان تعویض گلدان فرا رسیده است.

 با این حال مراقب باشید که در هنگام کاشت مجدد گیاه در گلدان، فیکوس به اندازه مشخصی بالا رود؛ زیرا رشد بیش‌ازحد گیاه می‌تواند باعث پوسیدگی ریشه شود. نور زیاد؛ اما غیرمستقیم و آبیاری در زمانی که حدود سه سانتیمتر از سطح خاک گلدان خشک شده باشد از شرایط نگهداری و مراقبت فیکوس است. فیکوس بنجامین به سرما حساس است و در زمستان درجه حرارت ۱۵ درجه سانتی‌گراد و در تابستان حداکثر ۲۴ درجه سانتیگراد را میتواند تحمل کند.

۷. درخت زیتون (Olea europaea)

درخت زیتون

درخت زیتون نیز یکی دیگر از گیاهان آپارتمانی سایز بزرگ است که هزاران سال است توسط کشاورزان مدیترانه‌ای کشت می‌شود. خاستگاه اصلی درخت زیتون مناطق مدیترانه‌ای، آفریقا و آسیا می‌باشد؛ بنابراین این گیاه از تابستان‌های داغ و زمستان‌های خنک لذت می‌برد. درخت زیتون می‌تواند دمای کمتر از منفی ۱۰ درجه سانتیگراد را نیز تحمل کند؛ اما حالت ایده‌آل برای آن این است که برای مدتی طولانی دمای کمتر از این حد را تجربه نکند.

 به‌طورکلی اگر درخت بخواهد زیتون تولید کند باید حداقل دو ماه در هوای خنک یعنی دمای بین ۴ تا ۱۰ درجه سانتیگراد قرار گیرد، هچنین این نکته را در نظر داشته باشید زیتون خانگی معمولاً میوه‌ای تولید نمی‌کند و درخت زیتون کوچک تا ارتفاع حدود ۱/۵ متر رشد می‌کند و می‌توان این درخت زیبا را به عنوان یک گیاه آپارتمانی بزرگ در محیط خانه قرار داد.

 دریافت حداقل ۸ ساعت نور خورشید برای این گیاه ضروری می‌باشد و توجه داشته باشید که درخت زیتون گلدانی، به آبیاری بیشتری نیاز دارد و تقریباً در فصل تابستان باید هر روز آن را آبیاری کنید.

۸. دراسنا پرچمی (Dracaena marginata)

دراسنا پرچمی

 گیاه دراسنا نیز جزو گیاهان خانگی سایز بزرگ است که در اشکال مختلفی وجود دارد؛ اما دراسنا پرچمی یکی از محبوب‌ترین و جذاب‌ترین گونه‌ها برای کسانی است که به دنبال یک گیاه آپارتمانی دراماتیک هستند. این گیاه آپارتمانی بزرگ حدود ۲/۵ متر رشد میکند و دارای برگ‌های تیز و تنه بیدی‌شکلی است که می‌تواند مکمل دکوراسیون محیط‌های مینیمالیست یا ماکسیمالیست باشد.

 گل دراسنا پرچمی نباید خشکی ببیند؛ زیرا در این حالت نوک و حاشیه برگ‌های آن قهوه‌ای میشود و برگها حالت لوله‌ای پیدا می‌کنند، در طرف مقابل، در صورت خیس باقی ماندن به طور دائم برگهای آن زرد میشود و به مرور زمان می‌ریزد، همچنین ریشه آن نیز در صورت آبیاری زیاد پوسیده می‌شود.

 نور زیاد؛ اما غیرمستقیم موردعلاقه این گیاه میباشد و دمای ۱۳ تا ۲۵ درجه سانتیگراد دمای مناسب برای رشد دراسنا پرچمی است، همچنین توجه داشته باشید بین دو آبیاری باید تا حدودی سطح خاک گیاه خشک شده باشد.

۹. گیاه یوکا (Yucca filamentosa)

گیاه یوکا

گیاهان یوکا دارای انواع مختلفی هستند؛ اما همگی انواع آن زمانی که در معرض نور غیرمستقیم و خاک با زهکشی مناسب قرار گیرند بهترین عملکرد را از نظر میزان رشد خواهند داشت. مراقب باشید که این گیاهان آپارتمانی بزرگ و مقاوم به خشکی را، بیش‌ازحد آبیاری نکنید؛ چرا که این کار باعث آسیب زدن به ریشه گیاه میشود. شما می‌توانید این گیاه آپارتمانی بزرگ و زیبا را در اتاق‌خواب، اتاق‌نشیمن، ورودی یا هر جای دیگری از خانه قرار دهید تا به محیط شما زیبایی ببخشد.

 برای تامین رطوبت مورد نیاز گیاه یوکا بهتر است در فصل تابستان هر روز آن را آب‌پاشی کنید یا میتوانید ظرفی پر از آب را در کنار آن قرار دهید. نور غیرمستقیم و زیاد، آبیاری در تابستان هفته‌ای ۲ بار و در زمستان هر ۱۰ روز یکبار و بازه دمایی بین ۱۳ تا ۱۸ درجه سانتیگراد برای رشد گیاه یوکا بسیار مناسب است.

۱۰. درخت موز (Musa acuminata)

درخت موز

در معرفی گیاهان آپارتمانی بزرگ، درخت موز انتخابی دیگر در پیش‌روی شما است. گیاهان موزی گیاهانی پرپشت هستند که تا انتهای ساقه آنها از برگ پوشیده شده است و برای شاداب نگه داشتن آنها، باید این گیاهان را در محلی قرار دهید که آفتاب کامل داشته باشد.

خاک مرطوب و یکنواخت گیاه موزی را شاداب و سالم نگه میدارد. درختان موز در مناطق گرمسیری وجود دارند و منشاء آنها جنگل‌های بارانی می‌باشد؛ بنابراین، این درختان به آب زیاد و رطوبت فراوان نیاز دارند و بهترین عملکرد را زمانی دارند که در گروه‌های نسبتا نزدیک به هم کاشته شوند؛ زیرا این کار به حفظ رطوبت در برگ‌ها کمک می‌کند.

 از آبیاری بیش‌ازحد این گیاه نیز مانند دیگر گیاهان آپارتمانی بزرگ خودداری کنید؛ زیرا باعث پوسیدگی ریشه گیاه میشود. خاک مرطوب و یکنواخت و بازه دمایی ۲۵ تا ۳۰ درجه سانتیگراد برای رشد آن مناسب است؛ اما می‌تواند تا دمای منفی ۱۰ درجه را نیز تحمل کند و همچنین توجه داشته باشید دمای بالای ۳۸ درجه سانتیگراد باعث آفتاب‌سوختگی گیاه میشود. 

۱۱. فیلودندرون (Philodendron)

گل فیلودندرون

گل فیلودندرون که گیاهانی با جثه بزرگ و بومی آمریکای‌جنوبی و مناطق گرمسیری هستند نیز، جزو گیاهان خانگی بزرگ محسوب می‌شوند که نگهداری از آنها می‌تواند زیبایی چشم‌نوازی به هر محیطی ببخشد. این گیاه از خانواده بزرگ آراسیا می‌باشد که بیش از ۴۸۹ گونه از آن شناخته شده است.

این گیاه درشت‌جثه علاقه زیادی به نور خورشید دارد و اگر بتوان در نگهداری از آن شرایط و ویژگی‌های سرزمین خاستگاهش را تداعی نمود رشد بسیار عالی خواهد داشت و تا ارتفاع ۱ متر نیز رشد خواهد کرد. برگ ‌های این گیاه تقریباً بزرگ است و به دلیل براق بودن‌شان ظاهری بسیار زیبا دارند و از آنجایی که نگهداری و مراقبت فیلودندرون چندان دشوار نیست به راحتی می‌توان آن را در خانه و یا به عنوان گیاه مناسب دفتر کار، نگهداری نمود.

 روزی ۳ تا ۴ ساعت نور غیرمستقیم خورشید و بازه دمایی ۱۳ تا ۲۷ درجه سانتیگراد نیز موردعلاقه گیاه فیلودندرون است.

۱۲. دیفن‌ باخیا (Dieffenbachia amoena)

گیاه سایز بزرگ دیفن‌ باخیا

گیاه بزرگ دیفن باخیا یکی از قدیمی‌ترین و شناخته‌شده‌ترین گیاهان آپارتمانی در بین ایرانیان است که از خانواده شیپوری‌ها و بومی آمریکای‌مرکزی و جنوبی است. نام فارسی گیاه دیفن باخیا به دلیل سمی و خطرناک بودن برگهای آن (سم‌برگ ) میباشد که در شرایط مناسب محیطی آپارتمان به سرعت رشد می‌کند و قادر است تا ارتفاع ۲متر نیز برسد. برگ‌های پهن و بیضی‌شکل گیاه، بسیار زیبا و خیره‌کننده است.

برای نگهداری از این گیاه لازم است آن را در محیط ثابت، خنک، با نور متوسط فیلتر شده و مرطوب قرار دهید. دیفن باخیا به آبیاری زیاد و خاک بسیار فشرده حساس است و توجه داشته باشید برای رشد بهتر گیاه پس از خشک شدن خاک گلدان، اقدام به آبیاری مجدد نمایید.

 قرارگیری گلدان‌های متعدد دیفن باخیا در کنار هم منظره‌ای جنگلی و زیبا به خانه شما می‌بخشد و بهتر است بدانید که بهترین رشد دیفن باخیا در تمام طول سال در بازه دمایی ۱۵ الی ۲۴ درجه سانتیگراد اتفاق می‌افتد و حتما توجه داشته باشید اگر دمای هوا بالا رفت غبارپاشی گیاه الزامی می‌باشد.

۱۳. گیاه پاندانوس (Pandanus amaryllifolius)

گیاه پاندانوس

گیاه بزرگ‌جثه پاندانوس یا پاندانان بومی مناطقی از جنوب‌شرقی آسیا از جمله اندونزی و بخش‌های شمالی استرالیا است. برخی گیاه پاندانوس را نخل پاندانوس نیز می‌گویند که بیش از ۶۰۰ گونه مختلف در دنیا از این گیاه شناسایی شده است که امروزه از آن در برخی کشورها از جمله ایران به عنوان گیاه آپارتمانی بزرگ یا گلخانه‌ای استفاده میشود. به‌طورمعمول دو نوع گیاه پاندانوس ابلق و سبز ساده در ایران قابل تهیه است که این گیاه غول‌پیکر آپارتمانی برای رشد مناسب به خاک غنی نیمه‌سبک و همیشه مرطوب، نور متوسط فیلترشده، گلدان بسیار بزرگ و دمای معمولی نیاز دارد.

پاندانوس در فضای آپارتمان تا ۳ متر و در هوای آزاد تا ۵ متر رشد می‌کند و در شرایط محیطی مناسب حتی در آپارتمان‌ها نیز قادر به رشد کردن میباشد و ریشه‌های هوایی این گیاه بزرگ، یک منظره گرم و دلپذیر در محیط خانه شما ایجاد خواهد کرد.

۱۴. فیکوس الاستیکا (Rubber fig)

گیاه سایز بزرگ فیکوس الاستیکا

فیکوس الاستیکا یکی دیگر از گل و گیاه آپارتمانی سایز بزرگ است که نام یک گونه از سرده انجیرسانان می‌باشد که این  درخت یا درختچه زیبا، علاوه بر کاشت در فضای باز، در محیط گلخانه و آپارتمان نیز قابل نگهداری است. فیکوس الاستیکا از مقاوم‌ترین درختچه‌ها در برابر خشکی و تغییرات دمایی می‌باشد و در اکثر مناطق گرمسیری و معتدل دنیا از اندونزی تا هند و ایتالیا می‌توان شاهد رشد درخت فیکوس الاستیکا بود. برگ‌های براق، چرمی، پهن، بیضی‌شکل و ساقه‌چوبی باریک، از مشخصات ظاهری گیاه فیکوس الاستیکا میباشد.

 این درختچه آپارتمانی در چهار گونه ابلق‌سفید، ابلق‌قرمز، سبز ساده و قرمز مایل به سبز قابل تهیه است که در شرایط مساعد آپارتمان به سرعت رشد می‌کند و تا سقف نیز می‌تواند قد بکشد؛ در حالی که در فضای آزاد به درختی تنومند تبدیل می‌شود و برای نگهداری از آن باید خاک زهکش‌دار، همیشه مرطوب و غنی از مواد مغذی، هوای گرم، رطوبت و نور فراوان را مهیا کنید.

۱۵. زامیفولیا (Zamiifolia)

گیاه زامیفولیا

گیاه زامیفولیا یا زی‌زی (zz_plant) گیاهی محبوب در بین افراد پرمشغله می‌باشد؛ چرا که نسبت به کم‌آبی و نور کم و حتی در شرایط نامناسب زیستی واکنش خاصی نشان نمی‌دهد. این گیاه همیشه‌سبز در عین مقاوم بودن، جزو گیاهان تصفیه‌کننده هوا محسوب می‌شود که فرم ظاهری برگ‌ها، ساقه خاص آن و مقاومت بالای زامیفولیا این گیاه را برای نگهداری در شرایط سخت مناسب کرده است و می‌توانید با خرید و قرار دادن آن در گوشه‌ای از فضای خانه لذت ببرید. 

این گیاه در شرایط مناسب تا ارتفاع ۱۰۰ تا ۱۲۰ سانتی‌متر با غلاف‌های درشت و فوق‌العاده زیبا رشد خواهد کرد و در صورت نگهداری درست به یک گیاه بزرگ و غول‌پیکر تبدیل می‌شود. نور متوسط تا کم، آبیاری با آب ولرم در زمان خشک شدن کامل خاک گیاه و بازه دمایی ۲۰ الی ۳۰ درجه سانتیگراد برای نگهداری گیاه زامفولیا مناسب است.

۱۶. بامبو (Bambusa vulgaris)

بامبو، یک گل خانگی بزرگ

برخی از انواع گل‌های آپارتمانی بزرگ همچون بامبو به عنوان گیاه شانس و خوشبختی شناخته می‌شود و بسیاری از افراد اعتقاد دارند که با حضور این گیاه در خانه رزق‌وروزی افزایش می‌یابد. این گیاه به آسانی در محیط خانه قابلیت رشد و پرورش را دارد و می‌تواند در شرایط مناسب حدود ۱۸۰ الی ۳۰۰ سانتیمتر رشد کند. نکته حائز اهمیت درباره پرورش بامبو آن است که حتماً گیاه در طول روز به ۸ ساعت نور غیرمستقیم و ملایم خورشید دسترسی داشته باشد.

 زادگاه این گیاه مناطق گرم جنوب‌شرقی آسیا و آفریقا می‌باشد و برای رشد مناسب گیاه توصیه می‌شود آن را در محیط‌هایی با دمای بین ۱۸ الی ۳۵ درجه سانتی‌گراد نگهداری کنید. سرعت رشد بامبو آهسته است و نیاز به کوددهی ندارد و اگر گیاه را در خاک نگهداری می‌کنید کافی است در زمان تعویض گلدان، خاک گلدان را با یک خاک تازه و جدید تعویض کنید تا فرآیند رشد گیاه به خوبی انجام شود.

از کجا گیاهان آپارتمانی بزرگ بخریم؟

امروزه گیاهان آپارتمانی بزرگ طرفداران بسیاری دارند، به طوری که بسیاری از افراد از این گیاهان به عنوان کادو استفاده می‌کنند و آنها را در مناسبت‌های مختلف به عزیزان خود هدیه می‌دهند؛ بنابراین یکی از نکات قابل‌توجه هنگام خرید این نوع از گیاهان، توجه به مرکز خرید آن‌ها است.

ابتدایی‌ترین نکته در رابطه با مرکز خرید گیاه آپارتمانی بزرگ، این است که باید به مراکز بزرگ و معتبر مراجعه کنید. بوتانیک یکی از معتبرترین سایت‌های فروش گیاهان آپارتمانی مختلف و زیبا است که در این مرکز تنوع گیاهان بسیار زیاد است و اگر بخواهید یک گیاه آپارتمانی را به عزیزان خود هدیه بدهید، متناسب با سلیقه او گیاه را انتخاب می‌کنید.

علاوه‌براین، کارشناسان گیاه‌شناس این گل‌ها را کاشته‌اند و طرز نگهداری از آن‌ها را به طور دقیق برای شما توضیح میدهند؛ درنتیجه به این شکل پس از مدتی با پژمردگی و مرگ گیاهان آپارتمانی مواجه نخواهید شد. در بوتانیک تمامی شرایط مورد نیاز گیاه فراهم است و همه گیاهان در بالاترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت عرضه میشوند.

کلام پایانی

داشتن گیاهان آپارتمانی بزرگ یکی از بهترین روش‌های لذت بردن از طبیعت در محیط داخلی منزل است. بیش از ۶۰ درصد گیاهان آپارتمانی بزرگ در واقع درختان یا درختچه‌هایی هستند که در زیستگاه اصلی خود جنگل‌های سرسبزی را تشکیل می‌دهند؛ در نتیجه نگهداری از آنها در محیط زندگی میتواند تداعی‌کننده جنگل‌های سرسبز استوایی باشد.

گیاهان آپارتمانی بزرگ نسبت به گیاهان ظریف و کوچک مقاومت بالاتری دارند و به نگهداری حرفه‌ای نیاز ندارند و تنها نکاتی که باید برای نگهداری از این نوع گیاهان مد نظر داشت مهیا کردن فضایی با نور مناسب، رطوبت کافی، دمای ایده‌آل و خاک‌مغذی است.

 گیاهان آپارتمانی مختلفی از جمله فیکوس الاستیکا، برگ انجیری، فیکوس بنجامین، زامیفولیا، بامبو و دیگر گیاهان نام‌برده شده، همگی جزو گیاهان آپارتمانی غول پیکر بسیار جذاب محسوب می‌شوند که نگهداری ساده‌ای دارند و می‌توانند کیفیت هوای منزل را بهبود بخشند و زیبایی خیره‌کننده‌ای به فضای خانه شما هدیه کنند.

منابع:

به اشتراک بگذارید
فریبا عباسی
فریبا عباسی

فریبا عباسی هستم، دانش آموخته رشته مهندسی کشاورزی؛ فعال و علاقه مند به گیاهان آپارتمانی، که به صورت روزمره درباره نگهداری این گیاهان مینویسم.

مقاله‌ها: 37

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *