برپایی ششمین نمایشگاه گل و گیاهان زینتی در سنندج با حضور 13 استان

ششمین نمایشگاه گل‌ و گیاهان آپارتمانی و زینتی، عصر دوشنبه یک خرداد با حضور مسئولان و اقشار مختلف مردم و با هدف معرفی توانمندی تولیدکنندگان گل‌وگیاه در عرصه صادرات، با حضور ۱۳ استان کشور در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی کردستان در سنندج افتتاح شد.

تنوع محصولات موجود در نمایشگاه گیاه سنندج

گل های نمایشگاه گیاه سنندج

از انواع کاکتوس گرفته تا بونسای و درختچه‌های متنوع، تا کاج‌ها و نخل‌های مینیاتوری، از فیکوس آفریقایی گرفته تا درختچه‌های گیلاسی و سانسوریا شمشیری، همه نوع  گل گرد هم آمده‌اند تا روح آدمی را در این نمایشگاه جلا دهند. بیشتر گونه‌ها با توجه به استقبال مردم از خرید گل های آپارتمانی، در این سطح ارائه می‌شوند که البته برای دوستداران باغچه‌های بیرونی نیز، انواع مختلفی از درختچه‌های گوناگون وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان، در حاشیه برپایی این نمایشگاه در جمع خبرنگاران افزود: این نمایشگاه در مساحتی بالغ بر۳ هزار و ۶۰۰ مترمربع و در ۵۰ غرفه، از ۱۳ استان کشور از جمله: کردستان، همدان، کرمانشاه، زنجان، البرز، قم، مرکزی، آذربایجان شرقی‌وغربی، اصفهان، تهران، گیلان و مازندران برپا شده است و بازدید از آن برای عموم آزاد است.

بختیار خلیقی، خاطرنشان کرد: انواع گل‌ و گیاه، گلدان، کود، خاک، سم، بذر، نهال، گیاهان‌ دارویی و… در این نمایشگاه عرضه می‌شود. وی همچنین با اشاره به اینکه این نمایشگاه تا ششم خرداد ماه جاری، پذیرای بازدید علاقه‌مندان است، اضافه کرد: شهروندان استان می‌توانند هر روز از ساعت ۱۶ تا ۲۲ از غرفه‌های این نمایشگاه دیدن نمایند.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان، هدف از برپایی این نمایشگاه را معرفی توانمندی تولید گل‌وگیاه استان و پذیرش هیئت‌های تجاری در زمینه صادرات آن، به اقلیم کردستان عراق بیان نمود.

صحبت های رئیس سازمان جهاد کشاورزی در افتتاحیه نمایشگاه گل سنندج

پیمان اسکندری، رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان، نیز در این نمایشگاه اظهار کرد:

یکی از برنامه‌های اولویت‌دار این سازمان، توسعه کشت گلخانه‌ای است که هم‌اکنون در استان، ۶.۵ هکتار گلخانه ویژه گل‌وگیاهان زینتی و آپارتمانی وجود دارد.

پیمان اسکندری، با بیان اینکه یک میلیون دلار گل‌وگیاهان تزئینی سال گذشته از استان صادر شده، بیان کرد: برپایی نمایشگاه، ابزار مهم توسعه تجارت و معرفی ظرفیت‌های استان در بخش تولید است.

نائب رئیس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی سنندج نیز، برگزاری مناسب نمایشگاه را وسیله‌ای برای معرفی کالا، رونق بازار و تشویق تولیدکنندگان دانست و اظهار داشت: نمایشگاه در توسعه کمی‌وکیفی تاثیرگذار است.

کیخسروی، هدف دیگر نمایشگاه را جدا از بازار فروش، ایجاد فرصتی برای خرید مواد اولیه دانست که تولیدکنندگان می‌توانند از این موقعیت استفاده کنند.

گفتنی است؛ نمایشگاه‌های بین‌المللی استان کردستان متعلق به سه تشکل اتاق بازرگانی؛ (صنایع، معادن و کشاورزی سنندج)، (اتاق تعاون) و (خانه صنعت‌ومعدن کردستان) است.

به اشتراک بگذارید
حمید کامکار
حمید کامکار
مقاله‌ها: 43

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *