آشنایی با بهترین گل برای روی میز کار

بعضی از گیاهان آپارتمانی مقاوم مناسب محیط های کاری و فضاهای اداری نیز هستند. انتخاب بهترین گل برای دفتر کار باید با توجه به شرایط محیط‌ کار انجام شود. در واقع می‌توان گفت گیاه آپارتمانی برای محل کار باید در برابر کم‌آبی و نور کم مقاوم باشد تا پس از مدت زمان کوتاهی از بین نرود. شما می‌توانید از گلهای آپارتمانی متنوع در گلدان‌های زیبا در گوشه‌ای از دفتر کار خود که شرایط نوری مناسب‌تری دارد استفاده کنید.

معرفی انواع گیاه آپارتمانی برای محل کار

انتخاب یک گل‌وگلدان کوچک بر روی میز کار نیز گزینه مناسبی می‌باشد، فقط در هنگام انتخاب گل برای روی میز کار این نکته را در نظر داشته باشید گلی که انتخاب می‌کنید نباید ارتفاع زیادی داشته باشد؛ زیرا ظاهر زیبایی نخواهد داشت. در ادامه به معرفی تعدادی از بهترین گیاهان محل کار خواهیم پرداخت.

گیاهانخلاصه ویژگی ها
سانسوریاگیاهی با برگ های نازک و پهن، مناسب برای میز کار و نیاز به نور کم دارد.
فیلودندرونگیاهی با برگ های بزرگ و سبز تیره، مناسب برای داخل شرکت و نیاز به نور کم دارد.
آنتوریومگیاهی با برگ های بزرگ و شفاف و گل های قرمز، مناسب برای داخل اداره و نیاز به نور متوسط دارد.
پیچک انگلیسیگیاهی با برگ های نازک و متمایل، مناسب برای داخل دفتر کار و نیاز به نور متوسط دارد.
پتوسگیاهی با برگ های بزرگ و صاف، مناسب برای سازمان و نیاز به نور کم دارد.
کاکتوسگیاهی با برگ های خاردار و گل های رنگارنگ، مناسب برای میز کار هایی که نور زیادی دارند.
فیکوسگیاهی با برگ هایی که شبیه به شاخه هستند، نیاز به نور کم دارد.
زامیفولیاگیاهی با برگ های بزرگ و صاف و نیاز به نور متوسط تا زیاد دارد.
گیاه قهوهگیاهی با برگ هایی که شبیه به برگ قهوه است و نیاز به نور متوسط دارد.
برگ انجیریگیاهی با برگ های بزرگ و شکل دست، مناسب برای محیط کار و نیاز به نور متوسط تا زیاد دارد.

حتما بخوانید: ترفند های نگهداری و مراقبت از گیاهان اداری

۱. سانسوریا

گیاه مناسب میز کار سانسوریا

گیاه سانسوریا یکی از قویترین تصفیه‌کنندگان هوا می‌باشد که می‌تواند در طول شب کربن‌دی‌اکسید را به اکسیژن تبدیل کند. این گیاه به خاطر تولید اکسیژن در طول شب محیط کار شما را هر شب برای شروع یک روز پرانرژی آماده می‌سازد. این گیاه به آبیاری کم مقاوم است و با آبیاری حتی ماهی یکبار می‌تواند به رشد خود ادامه دهد. برای شرایط نگهداری گل سانسوریا می‌توانید با نور کم و سایه آن را نگهداری کنید و در حالت کلی دمای معمولی اتاق برای آن مناسب است. این گیاه آپارتمانی برای محل کار و جهت قرار گیری در گوشه دیوارها و فضاهای خالی انتخاب مناسبی است.

۲. فیلودندرون

گیاه فیلندرون یکی از بهترین گل ها برای دفتر کار است

فیلودندرون (Philodendron) یک گیاه مناسب برای اداره و محل‌کار است. این گیاه زیبا و سبز از جمله زیباترین گیاهان آپارتمانی و اداری می‌باشد که انواع مختلفی از آنها در بازار موجود است. این گیاه برای تزیین دفتر کار با گل، انتخاب مناسبی است که میتوانید با انتخاب گلدان‌های جذاب به طور مستقیم آن را روی میز کارتان قرار دهید و اجازه دهید که برگ‌های زیبای آن از لبه‌های میز کارتان آویزان باشد. به دلیل مقاومت بالا در برابر کم‌آبی و کم‌نوری، شرایط نگهداری فیلندرون و در دمای معمولی اتاق به خوبی به رشد خود ادامه میدهد.

۳. آنتوریوم

آنتوریوم گیاه آپارتمانی برای محل کار است

گیاه آنتوریوم به دلیل گل‌های بادوام و زیبایش علاقه‌مندان زیادی دارد و میتواند یکی از انتخاب‌های شما به عنوان گیاه طبیعی برای شرکت و محل‌کارتان باشد. آنتوریوم که به آن گل فلامینگو یا پالت نقاش هم میگویند، با برگهای سبز براق و گل‌های چرمی و باشکوه، می‌تواند به عنوان زیباترین و بهترین گل برای دفتر کار معرفی شود.

آنتوریوم جزو گیاهان نور دوست محسوب می‌شود (نور غیرمستقیم) و ارتفاع گیاه بالغ آن به ۳۰ الی ۵۰ سانتیمتر می‌رسد. دمای معمولی اتاق برای رشد این گیاه بسیار خوب است و در سه رنگ سفید، قرمز و صورتی در بازار موجود می‌باشد.

۴. پیچک انگلیسی

پیچک انگلیسی، گیاهی مناسب برای تزیین دفتر کار

 پیچک انگلیسی یا پاپیتال (Hedera helix) می‌تواند یک گل اداری مناسب برای اداره و محل کار شما باشد. انتخاب این گیاه آپارتمانی برای محل کار با وجود برگ‌های زیبا و سبز رنگش می‌تواند زیبایی فوق‌العاده‌ای به اتاق کار شما ببخشد. پیچک انگلیسی یک گیاه بالارونده است و زمانی که در گلدان کاشته میشود نیاز به یک قیم دارد. گل پاپیتال به نور فراوان و کافی؛ اما غیرمستقیم نیاز دارد و در فصول مختلف دمای بین ۷ تا ۱۶ درجه سانتیگراد برای رشد آن مناسب است.

۵. پتوس

پتوس از جمله بهترین گیاهان محل کار است

گیاه پتوس گیاهی است که در دو حالت ابلق با رگه‌های سبز و سفید و سبز یکدست پررنگ تا کمرنگ وجود دارد. شما میتوانید گیاه پتوس را به مدت چند ماه در آب و بدون نیاز به خاک نگهداری کنید. این گیاه مقاوم بالارونده است و در صورت داشتن شرایط مناسب مثل رطوبت و نور رشد سریعی دارد. این گل برای روی میز کار، قفسه‌ها و یا آویز کردن انتخاب مناسبی می.باشد. پوتوس یک گیاه مناسب اداری است که تقریبا مراقبت پتوس، کار خاصی نیاز ندارد. این گل نیز در دمای معمولی اتاق قادر به رشد مناسب می‌باشد.

۶. کاکتوس

کاکتوس یک گیاه مناسب برای شرکت ها و سازمان ها است

یکی از شناخته‌شده‌ترین و متداول‌ترین گیاهان اداری که در صورت دریافت نور مناسب انتخاب خوبی برای دفتر کار شما هستند کاکتوس‌های کوچک می‌باشند. این گیاهان دارای تنوع زیادی در رنگ و مدل هستند. شاید بتوان گفت بهترین گل برای دفتر کار کاکتوس است؛ زیرا به دلیل برخورداری از ویژگی ذخیره آب، به آبیاری زیادی احتیاج ندارند.

برای نگهداری از کاکتوس لازم است که محل کار شما پر نور باشد. این گیاهان نیاز به مراقبت خاصی ندارند و نور مورد نیاز گیاه کاکتوس خاص نیست و به ندرت رشد آن دچار آفت می‌شوند. شما میتوانید از این گل برای روی میز کار، پشت پنجره و روی قفسه‌ها استفاده کنید.

چنانچه برای شرکت یا سازمان خود نیاز به تهیه گل و گیاه و همچنین خدمات نگهداری از آنها را دارید میتوانید از خدمات سفارش گل و گیاه سازمانی و شرکتی مجموعه بوتانیک استفاده کنید. تنها با پر کردن فرم اولیه، کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

۷. فیکوس

گیاه فیکوس یکی از بهترین انتخاب ها برای محیط کار است

یکی دیگر از انواع گیاه آپارتمانی برای محل کار، فیکوس (Rubber fig) است که انواع مختلفی از جمله لیراتا، شرابی، بلک، بنجامین و… دارد. این گیاه با برگ‌های براق و سبز خود زیبایی خیره‌کننده‌ای را به محل‌کار شما می‌بخشد.برای مراقبت فیکوس نیاز به نور زیاد؛ اما غیرمستقیم علاقه‌مند است و آبیاری به میزان هفته‌ای یکبار نیز، نیاز آبی گیاه را پاسخگو است. این گیاه برای فضاهای خالی بزرگ مانند گوشه دیوار یا وسط سالن بسیار مناسب است.

۸. زامیفولیا

زامفولیا، گیاهی مناسب برای اداره و دفتر

زامیفولیا (Zanzibar Gem) از جمله گیاهان آپارتمانی است که میتوانید از آن برای محل‌کار خود نیز استفاده کنید. گیاه زامیفولیا با داشتن برگهای سبز پررنگ و یا سیاه یکی از گیاهان تصفیه‌کننده هوا نیز می‌باشد. برای رشد و نگهداری زامیفولیا، نور غیرمستقیم متوسط تا زیادی نیاز است و از جمله گیاهان آپارتمانی محسوب می شود که به کود خیلی کمی نیاز دارد (ماهی یک بار). گیاه آپارتمانی زامیفولیا برای پر کردن فضاهای خالی کناره‌ها و گوشه دیوارها در شرکت، انتخاب مناسبی است.

۹. گیاه قهوه

گیاه قهوه، گلدانی مناسب برای روی میز دفتر کار است

گیاه قهوه یکی از ساده‌ترین و مقاوم‌ترین گیاهان آپارتمانی محسوب می‌شود که مراقبت از آن نه تنها آسان است بلکه خود گیاه نیز بسیار دوست‌داشتنی است و انرژی فوق‌العاده‌ای به محل‌کار شما می‌بخشد. این گیاه میزان نور زیاد؛ اما غیرمستقیم را ترجیح می‌دهد. فضاهای گرم برای رشد این گیاه مناسب تر است.

خاک مرطوب و زهکشی‌شده برای رشد این گیاه مناسب است. گیاه قهوه با گیلاس‌های درخشان و گلهای سفید و ظریفش ظاهری زیبا و جذاب را به همراه عطری دلنشین به محل‌کار شما هدیه می‌دهد.

۱۰. برگ‌ انجیری

برگ انجیری گیاهی طبیعی و مناسب برای شرکت است

برگ انجیری یکی از بهترین گیاهانی است که می‌تواند حال‌وهوای محل‌کار شما را عوض کند. سازگاری خوبی که این گیاه برای زندگی در محل‌کار دارد یکی از اصلی‌ترین دلایل محبوبیت آن است. این گیاه جزو گیاهان کم‌آبی است که به نور کم نیاز دارد. این گیاه رطوبت‌دوست به راحتی می‌تواند تغییرات دمایی را تحمل کند؛ اما بهترین بازه دمایی برای رشد و نگهداری برگ انجیری، بین ۱۵ تا ۲۸ درجه سانتیگراد می‌باشد. برگ‌های پهن و سبزرنگ آن با بریدگی‌های عمیقی که دارند زیبایی چشم‌نوازی به گیاه بخشیده‌اند.

اینفوگرافی بهترین گل برای روی میز کار

کلام پایانی

محل‌کار محیطی است که ساعت‌ها وقت خود را در آن می‌گذرانید که میتوانید تنها با انتخاب چند گل‌وگلدان زیبا و تزیین دفتر کار با گل فضای کاری خود را دلنشین‌تر کنید. انتخاب بهترین گل برای دفتر کار از اهمیت بسزایی برخوردار است. برخی از گیاهان آپارتمانی برای نگهداری در محیط کار نیز مناسب می‌باشند. گیاه آپارتمانی برای محل کار باید آنقدر مقاوم باشد که حتی در یک دفتر کار بدون پنجره نیز قادر به رشد کردن باشد، سریع با کمبود آب از بین نرود و به تعویض سریع گلدان احتیاجی نداشته باشد.

انتخاب گل برای روی میز کار، گوشه دیوارها، وسط سالن‌ها، بر روی قفسه‌ها و… بستگی به نوع گیاه موردنظر دارد. به طور کلی گیاهانی از جمله سانسوریا، پیچک انگلیسی، فیلودندرون، فیکوس، پتوس، انواع کاکتوس‌ها، زامیفولیا و دیگر گیاهان نام‌برده‌شده، انتخاب‌های بسیار مناسبی برای نگهداری در محل کار می‌باشند که شما می‌توانید طبق سلیقه و محیط محل‌کاری خود بهترین گیاه را انتخاب کنید.

منابع:

به اشتراک بگذارید
فریبا عباسی
فریبا عباسی

فریبا عباسی هستم، دانش آموخته رشته مهندسی کشاورزی؛ فعال و علاقه مند به گیاهان آپارتمانی، که به صورت روزمره درباره نگهداری این گیاهان مینویسم.

مقاله‌ها: 37

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *