راهنمای خرید فیلودندرون

 اگر به دنبال خرید یک گیاه خاص و زیبا هستید تا آن را به کلکسیون گیاهان آپارتمانی خود اضافه کنید، پیشنهاد ما به شما گیاه مقاوم فیلودندرون است. گیاهی بزرگ‌جثه و محبوب که گل‌های آن علاقه زیادی به نور خورشید دارند و می‌توانند زیبایی هر محیطی را چند‌برابر کنند. در این مقاله از بوتانیک همراه ما باشید تا نکات ارزشمندی را به‌عنوان راهنمای خرید فیلودندرون مورد بررسی قرار دهیم تا با آگاهی از آنها بتوانید لذت یک خرید موفق را تجربه کنید. 

آشنایی با انواع فیلودندرون

انواع فیلودندرون

فیلودندرون (Philodendron) یکی دیگر از اعضای خانواده بزرگ آراسه محسوب می‌شود که خاستگاه اصلی آن متعلق به آمریکای جنوبی و مناطق گرمسیری است. ۴۸۹ گونه از این گیاه زیبای آپارتمانی در سراسر دنیا شناسایی شده که هر یک از آنها از زیبایی خارق‌العاده‌ای بهره‌مند هستند. فیلودندرون جزو گیاهان آپارتمانی پهن‌برگ محسوب می‌شود که تنوع رنگی برگ‌ها موردتوجه بسیاری از علاقمندان به گل‌وگیاه قرار گرفته است.

ارتفاع این گیاه در مناطق بومی تا ۱۸ متر نیز می‌رسد؛ اما در صورت فراهم کردن شرایط ایده‌آل در محیط‌های آپارتمانی یا دفتر کار می‌تواند تا ۳ متر رشد کند.

 با توجه به شرایط آب‌وهوایی خاستگاه اصلی فیلودندرون، این گیاه عاشق آب‌وهوای گرم و مرطوب است و رطوبت و نور روشن فراوان تاثیر بسزایی در رشد مطلوب و شادابی هرچه بیشتر آن دارد. از میان گونه‌های شناخته‌شده این گیاه آپارتمانی خاص، فیلودندرون مینیمال، گران‌ترین نوع فیلودندرون به شمار می‌آید که موردتوجه کلکسیونرهای بسیاری قرار دارد.

از دیگر انواع فیلودندرون که در میان دوستداران این گیاه آپارتمانی از محبوبیت زیادی برخوردارند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

آشنایی با راهنمای خرید فیلودندرون و نکاتی که قبل از خرید گیاه باید به آنها توجه کنید

نکات خرید فیلندرون

راهنمای خرید گیاه آپارتمانی فیلودندرون می‌تواند اطلاعات ارزشمندی را برای انتخاب یک فیلودندرون باکیفیت و شاداب در اختیار شما قرار دهد تا بعد از انتقال گیاه به محل کار یا منزل با مشکل حادی مواجه نشوید. در ادامه تعدادی از نکات خرید گیاه فیلودندرون را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت که توجه به هر یک از آنها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. قبل از خرید فیلودندرون به نکات زیر توجه کنید:

۱. آگاهی از نیازهای اولیه فیلودندرون

نیازهای اولیه فیلودندرون

یکی از اصلی‌ترین نکات خرید گیاه فیلودندرون آگاهی کامل از نکات مهم نگهداری فیلندرون است که اگر موفق شوید نیازها را به‌صورت اصولی و به‌موقع تامین کنید می‌توانید، در مدت‌زمان کوتاهی شاهد رشد سریع و شادابی دائمی گیاه خود باشید.

نیازهای اولیه فیلودندرون عبارتند از:

  • خاک مناسب: خاک سبک، غنی از مواد آلی و دارای زهکشی خوب که می‌تواند ترکیبی از خاک باغچه، خاک‌برگ و کمپوست باشد. 
  • نور مناسب: نور متوسط و غیرمستقیم خورشید.
  • آبیاری متعادل: آبیاری به‌اندازه در صورت خشک‌بودن خاک.
  • رطوبت: فراهم کردن رطوبت نسبتاً بالا در محیط از طریق غبارپاشی یا ساخت جزیره. 
  • دمای مناسب: بازه دمایی ۱۸ تا ۲۷ درجه سانتیگراد. 
  • کوددهی‌‌: کوددهی به میزان هفته‌ای یک‌بار در فصل آغاز رشد. 

۲. ارزیابی فضای در دسترس برای نگهداری از فیلودندرون

دومین نکته‌ای که می‌توان در نکات خرید فیلودندرون به آن اشاره کرد، بررسی میزان فضای موجود برای نگهداری از فیلودندرون است. قبل از خرید لازم است طول‌ و عرض گیاه را بررسی کرده و آن را با محیط نگهداری تطابق دهید؛ زیرا ازآنجایی‌که فیلودندرون جزو گیاهان بزرگ‌جثه به شمار می‌آید نگهداری از آن در محیط‌های کوچک کار عاقلانه‌ای نیست. 

۳. چه زمانی برای خرید فیلودندرون مناسب است؟ 

زمان مناسب خرید فیلودندرون

خریداری گیاهان آپارتمانی مقاوم با محدودیت زمانی مواجه نیست و شما می‌توانید در هر فصلی اقدام به خریداری آنها نمایید؛ اما فصل بهار که گیاه در بهترین و ایده‌آل‌ترین شرایط خود قرار دارد، برای خرید گزینه ایده‌آل‌تری است. 

۴. اطمینان از سالم بودن ریشه و برگ‌ های فیلودندرون

بررسی سلامت برگ‌ها و ریشه یکی از مهم‌ترین نکات خرید گیاه فیلودندرون است. با دقت ریشه و برگ‌های گیاه را بررسی کرده و در صورت وجود هرگونه رنگ‌پریدگی، پارگی، پوسیدگی و… از خرید صرف‌نظر کنید. 

۵. آشنایی با علائم بیماری‌ های فیلودندرون

بیماری‌ های فیلودندرون

از دیگر موارد مهمی که می‌تواند جزو راهنمای خرید فیلودندرون محسوب شود، شناخت بیماری‌های گیاه و علائم آن است. در صورت آگاهی کافی از بیماری‌های فیلودندرون به‌راحتی می‌توانید گیاه سالم را از ناسالم تشخیص داده و مورد سوء‌استفاده افراد سودجو قرار نگیرید.

از کجا فیلودندرون بخریم؟ 

از کجا گیاه فیلودندرون بخریم؟ 

پیدا کردن یک گلخانه یا گل‌فروشی معتبر که بتوان با اطمینان کامل نسبت به خرید فیلودندرون یا دیگر گیاهان آپارتمانی اقدام کرد، کار سختی است. از میان مراکز موجود، بوتانیک مرکزی معتبر و قابل‌اطمینان است که توانسته در طی سال‌ها ارائه خدمات به مشتریان رضایت حداکثری آنها را جلب کند. در این مرکز گل‌های آپارتمانی مختلف از جمله انواع گیاه خانگی فیلودندرون با کیفیتی فوق‌العاده و قیمت بسیار مناسب در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد.

 مشتریان می‌توانند، ویژگی و شرایط نگهداری گیاه هارا از آن را مطالعه کنند تا با آگاهی کامل اقدام به خرید نمایند. تحویل به‌موقع، قیمت مناسب، کیفیت بی‌نظیر، مشتری‌مداری، ارائه مشاوره‌های تخصصی و… تنها تعدادی از مزایای بی‌نظیر فروشگاه بوتانیک هستند که این مرکز را به انتخاب اول بسیاری از مشتریان برای خرید انواع گل‌ها و گیاهان آپارتمانی و زینتی تبدیل کرده‌اند.

تامین اصولی نور یکی از موارد مهم در راهنمای خرید فیلودندرون محسوب می‌شود که قبل از خریداری گیاه باید به آن توجه نمایید؛ زیرا در صورت قراردادن فیلودندرون در مقابل نور مستقیم خورشید به میزان زیاد، نتیجه‌ای جز سوختن و زردشدن برگ‌ها در پی نخواهد داشت. 

معرفی سایر گیاهان آپارتمانی مشابه فیلودندرون

گیاهان آپارتمانی مشابه فیلودندرون

همانطور که اشاره کردیم انواع فیلودندرون جزو گیاهان مقاوم آپارتمانی محسوب می‌شوند که می‌توانند شرایط سخت و تنش‌های محیطی را به‌خوبی تحمل کرده و به رشد خود ادامه دهند. این گیاه به طور اختصاصی جزو گیاهان مقاوم به کم‌نوری و تصفیه‌کننده هوا محسوب می‌شود که گیاهان آپارتمانی زیر از این نظر مشابه به فیلودندرون هستند:

جمع بندی

فیلودندرون یک گیاه آپارتمانی مقاوم است که برای کسانی که وقت کافی برای رسیدگی به گیاه ندارند، انتخاب مناسبی محسوب می‌شود. اگر قصد خرید این گیاه جذاب آپارتمانی را دارید می‌توانید، از نکات ارائه‌شده در این مقاله به‌عنوان راهنمای خرید فیلودندرون استفاده کرده تا یک خرید موفق و لذت‌بخش را تجربه کنید.

 منبع: gardeningknowhow.com

به اشتراک بگذارید
حمید کامکار
حمید کامکار
مقاله‌ها: 43

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *