فیلودندرون لیمویی (نئونی)

قیمت اصلی ۵۸۰,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۵۰۰,۰۰۰ تومان است.

فیلودندرون لیمویی یکی از اعضای جذاب و خوش‌رنگ خانواده فیلودندرون (Philodendron) محسوب می‌شود که خاستگاه اصلی آن به مناطق مرکزی و جنوب آمریکا باز می‌گردد. از نظر گیاه‌شناسی و علمی نام این گیاه جذاب و خوش‌رنگ (Philodendron lemon lime) است که با نام فیلودندرون نئونی نیز شناخته می‌شود. رشد گیاه در شرایط محیطی مختلف و در فضای خانه از ۱۵ تا ۱۰۰ سانتی‌متر متغیر است و اگر بتوان شرایط محیطی سرزمین خاستگاهش را برای آن مهیا نمود، از رشد بسیار عالی برخوردار است. 

معرفی گیاه آپارتمانی فیلودندرون لیمویی

فیلودندرون لیمویی همانند فیلودندرون برکین مینیاتوری جزو گیاهان پهن‌برگ محسوب می‌شود که برگ‌های براق، کشیده و فوق‌العاده زیبای آن بسیار موردتوجه دوستداران رنگ‌های ملایم قرار گرفته است. افرادی که در محیط خانه از کودکان یا حیوانات خانگی مراقبت می‌کنند در هنگام خرید فیلودندرون لیمویی باید از این موضوع اطلاع داشته باشند که این گیاه جزو گیاهان سمی محسوب می‌شود و در صورت بلع، باعث تحریک معده و دهان شده و موجب اسهال و استفراغ می‌شود؛ بنابراین لازم است این گیاه جذاب آپارتمانی دور از دسترس حیوانات خانگی و کودکان نگهداری شود. 

فیلودندرون لیمویی نیز مانند دیگر گونه‌های فیلودندرون جزو گیاهان مقاوم محسوب می‌شود که نگهداری از آن کار چندان سختی نیست. فیلودندرون لیمویی به دلیل برخورداری از ظاهر زیبا و رنگ فوق‌العاده برگ‌ها، یکی از بهترین گزینه‌ها برای افزایش زیبایی محیط است که می‌تواند توجه هر بیننده‌ای را به خود جلب کند. 

قیمت و خرید فیلودندرون نئونی؛ ارسال مستقیم از گلخانه

اگر قصد دارید یک فیلودندرون نئونی را خریداری کرده و آن را به کلکسیون گیاهان آپارتمانی خود اضافه کنید، پیشنهاد ما به شما خرید مستقیم از گلخانه است. خرید مستقیم از گلخانه مزایای متعددی دارد که می‌تواند تجربه شیرین و لذت‌بخشی را برای شما رقم بزند. با انتخاب گلخانه برای خرید فیلودندرون نئونی یا هر گیاه آپارتمانی دیگر، بدون شک گیاهی شاداب‌تر، سرحال‌تر و باکیفیت‌تر را به خانه می‌برید و برای این خرید بدون شک هزینه‌ای به‌صرفه‌تر پرداخت خواهید کرد. 

قیمت گل فیلودندرون نئونی بر اساس تعداد برگ‌ها، اندازه گیاه، کیفیت خاک، اندازه و جنس گلدان تعیین می‌شود. قیمت این گیاه در بازار آزاد به دلیل وجود واسطه‌های گوناگون چندان به‌صرفه نیست و انتخاب مناسبی برای خرید محسوب نمی‌شود. در گلخانه علاوه بر گل‌های تازه‌تر و قیمت‌های پایین‌تر، گیاهی که تحویل می‌گیرید کمتر در معرض آفات و بیماری‌های مختلف قرار گرفته؛ زیرا آفات، بیماری‌های مختلف و شرایط محیطی در این مکان به‌صورت دقیق و منظم تحت کنترل هستند و گیاه در بهترین شرایط از نظر سلامتی قرار دارد.

نکات مراقبت و نگهداری فیلودندرون لیمویی نئونی

همانطور که اشاره کردیم نگهداری از فیلودندرون لیمویی کار چندان سختی نیست و این گیاه نیز مانند سانسوریا و زامیفولیا جزو گیاهان مقاوم آپارتمانی محسوب می‌شود که می‌تواند در شرایط سخت به رشد خود ادامه دهد. با تامین نیازهای اولیه گیاه به‌صورت اصولی و در زمان مناسب می‌توانید، شاهد رشد مطلوب و بالندگی گیاه باشید و از زیبایی آن تا همیشه لذت ببرید.

 نکاتی که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد برای افراد مبتدی که تجربه و مهارت کافی در نگهداری از گیاهان آپارتمانی ندارند می‌تواند مفید واقع شود و به آنها در روند نگهداری گیاه کمک شایانی کند. در تامین نیازهای اولیه فیلودندرون لیمویی نئونی توجه به نکات زیر ضروری است:

۱. خاک مناسب

فیلودندرون لیمویی برای رشد مناسب به خاک سبک با زهکشی قوی نیاز دارد. خاک این گیاه می‌تواند ترکیبی از کوکوپیت و پرلیت یا خاک‌برگ به همراه پرلیت باشد. توجه داشته باشید بدون زهکشی مناسب، آب اضافی پس از آبیاری در اطراف ریشه گیاه تجمع کرده و منجر به پوسیدگی آن می‌شود. 

۲. دمای مناسب

بازه دمایی ۱۵ تا ۲۸ درجه سانتیگراد بازه مناسبی برای رشد فیلودندرون لیمویی محسوب می‌شود. از قراردادن گیاه در دمای کمتر از ۱۲ درجه سانتیگراد به‌شدت خودداری کنید؛ زیرا موجب ازبین‌رفتن آن خواهد شد. 

۳. میزان آبیاری

هر زمان عمق ۲ تا ۳ سانتی‌متری از خاک فیلودندرون لیمویی خشک شد، نسبت به آبیاری گیاه اقدام نمایید. توجه داشته باشید آبیاری را باید تا زمانی ادامه دهید که آب از زهکش گلدان خارج شود، سپس آب جمع‌شده در زیرگلدانی را خالی کنید تا ریشه گیاه از پوسیدگی حفظ شود. 

۴. کوددهی

بهترین زمان برای کوددهی و تغذیه بهتر فیلودندرون لیمویی فصل بهار و تابستان است که می‌توانید با استفاده از کودهای NPK دو هفته یک‌بار گیاه را کوددهی کنید. 

۵. نور مناسب

فیلودندرون لیمویی یک گیاه مقاوم به کم‌نوری است که می‌تواند در سایه نیز به رشد خود ادامه دهد؛ اما میزان نور دریافتی گیاه در طول روز بر روی رنگ برگ‌ها تاثیرگذار است، پس نگهداری گیاه در محیط‌های پرنور که نور خورشید به‌صورت غیرمستقیم و فیلترشده به گیاه بتابد می‌تواند، تاثیر بسزایی در حفظ رنگ لیمویی برگ‌ها داشته باشد. 

۶. رطوبت مناسب

فیلودندرون لیمویی جزو گیاهان رطوبت دوست محسوب می‌شود که می‌توانید رطوبت موردنیاز گیاه را از طریق ساخت جزیره، دستگاه بخور سرد و غبارپاشی تامین کنید.

۷. روش‌های تکثیر

قلمه‌زدن ساقه و برگ و تقسیم ریشه سه روشی هستند که به وسیله آن می‌توانید نسبت به تکثیر فیلودن درون لیمویی اقدام نمایید.

۸. گلدان

گلدان فیلودندرون لیمویی باید دارای سوراخ‌های زهکش باشد تا علاوه بر خروج آب اضافی پس از آبیاری، زمان تعویض گلدان را نیز به شما یادآوری کند! خروج ریشه‌های گیاه از سوراخ‌های زهکش انتهای گلدان نشان‌دهنده این است که زمان تعویض گلدان با گلدانی یک سایز بزرگتر فرا رسیده است.

۹. پی‌اچ (PH) مناسب خاک

بهترین میزان ph خاک برای نگهداری فیلودندرون لیمویی بازه‌ای بین ۵ تا ۸ است.

پنجره‌های شرقی بهترین مکان برای قراردادن فیلودندرون لیمویی محسوب می‌شوند؛ زیرا با گذر زمان نور زیادی از خورشید را دریافت می‌کنند که این نور در حفظ رنگ لیمویی برگ‌های گیاه تاثیرگذار است. توجه داشته باشید نور خورشید باید به‌صورت فیلترشده و غیرمستقیم به گیاه برسد تا باعث سوختگی برگ‌های آن نشود.

بهترین جا برای خرید اینترنتی گل فیلودندرون لیمویی کجا است؟

امروزه گل‌فروشی‌ها و گلخانه‌های بسیاری در حال فروش آنلاین فیلودندرون لیمویی و انواع گل‌های آپارتمانی و زینتی هستند که از این طریق بسیاری از مشکلات فروش حضوری نیز برطرف شده است. با خرید اینترنتی و بررسی وب‌سایت فروشگاهی گل‌فروشی‌ها یا گلخانه‌های مختلف این امکان برای مشتریان فراهم شده تا به‌راحتی گل‌های موردعلاقه خود را از طریق اینترنت سفارش دهند و قبل از خرید ویژگی‌ها و شرایط نگهداری از هر گیاه را مطالعه نمایند. 

با انتخاب یک مرکز معتبر و سفارش اینترنتی فیلودندرون لیمویی و دیگر گل‌های آپارتمانی و زینتی علاوه بر حذف هزینه‌های اضافی، در زمان نیز بسیار صرفه‌جویی می‌شود و کاربران می‌توانند در کمترین زمان ممکن سفارش خود را تحویل بگیرند. بوتانیک مرکزی است که در آن مسئولیت‌پذیری در تحویل به‌موقع سفارش‌ها و کیفیت گل‌ها در اولویت قرار دارند و مشتریان می‌توانند با صرف هزینه‌ای مناسب، نسبت به خرید گیاهان آپارتمانی و گل موردعلاقه خود اقدام نمایند.

 امنیت بالا در پرداخت و مشاوره حرفه‌ای به مشتری قبل از خرید، دو مزیت بزرگ بوتانیک محسوب می‌شوند که بسیار موردتوجه کاربران قرار گرفته‌اند. بدون شک بهترین جا برای خرید اینترنتی فیلودندرون لیمویی و دیگر گیاهان آپارتمانی بوتانیک است؛ زیرا علاوه بر مزایای عنوان‌شده، در وب‌سایت بوتانیک امکان مقایسه محصولات مختلف و قیمت‌های متفاوت گل‌ها برای کاربران فراهم است و مشتریان می‌توانند بر حسب سلیقه و بودجه خود نسبت به خرید اقدام نمایند. 

ابعاد 30 × 45 سانتیمتر

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “فیلودندرون لیمویی (نئونی)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *