فیکوس لیراتا آفریقایی متوسط

۲۴۰,۰۰۰ تومان

فیکوس لیراتا آفریقایی متوسط که با نام فیکوس برگ ویولونی نیز در دنیا شناخته می‌شود، گیاهی جذاب با برگ‌های سبزرنگ و زیبا از خانواده انجیرها است که زادگاه اصلی آن به مناطق گرمسیری غرب آفریقا تعلق دارد. این گیاه آپارتمانی زیبا یک نوع فیکوس (Rubber fig) بزرگ‌جثه محسوب می‌شود که در شرایط ایده‌آل مناطق بومی خود می‌تواند، تا ارتفاع ۱۲ متر رشد کند.

معرفی گیاه آپارتمانی فیکوس لیراتا آفریقایی متوسط

رشد فیکوس لیراتا آفریقایی متوسط در منازل یا محیط‌های اداری همانند فیکوس لیراتا آفریقایی کوچک در صورت تامین اصولی نیازهای اولیه تا ۲ متر می‌رسد و این گیاه برای زندگی در خاک گلدان نیز سازگار است. این گیاه جذاب با برگ‌های چرمی، پهن و ویولن مانند خود به‌عنوان عنصری دکوراتیو در بسیاری از خانه‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد و زیبایی محیط را چندبرابر می‌کند. 

در اغلب مواقع عرض برگ‌های فیکوس لیراتا آفریقایی متوسط به ۳۰ الی ۵۰ سانتی‌متر نیز می‌رسد و می‌تواند به‌عنوان یک عنصر زینتی با دکوراسیون داخلی منزل به‌خوبی تلفیق شود. علاوه بر زیبایی، دلیل دیگر محبوبیت فیکوس لیراتا آفریقایی متوسط خاصیت تصفیه‌کنندگی هوا است که مانند زامیفولیا و آگلونما می‌تواند سموم و آلاینده‌های مضر موجود در هوا را از بین برده و با افزایش اکسیژن، کیفیت هوا را بهبود بخشد.

قیمت و خرید فیکوس لیراتا آفریقایی متوسط؛ ارسال مستقیم از گلخانه

در هنگام خرید گیاهان آپارتمانی مختلف از جمله فیکوس لیراتا آفریقایی متوسط سلامت گیاه و قیمت آن ۲ فاکتور مهمی هستند که در انتخاب ما تاثیرگذارند. با انتخاب یک گلخانه معتبر برای خرید فیکوس لیراتا آفریقایی متوسط در ازای پرداخت هزینه‌ای مناسب می‌توانید، یک گیاه سالم و باکیفیت را دریافت نمایید. 

در گلخانه‌ها شرایط محیطی به صورتی دقیق تحت کنترل هستند و سلامت گیاه به طور دائم چک می‌شود، به همین دلیل خرید گیاه از گلخانه‌ها کار عاقلانه‌تری است. علاوه بر تامین اصولی نیازهای اولیه، قیمت درختچه فیکوس لیراتا متوسط نیز در گلخانه نسبت به بازار کمتر است و شما می‌توانید با حذف هزینه‌های اضافی گیاه را با قیمتی مناسب و مقرون‌به‌صرفه خریداری نمایید.

 زیبایی منحصربه‌فرد، تصفیه‌کنندگی هوا در کنار کنترل و افزایش رطوبت نسبی هوا و کاهش خطر ابتلا به آلرژی و سرماخوردگی از جمله بارزترین دلایلی هستند که موجب افزایش فروش گیاه فیکوس لیراتا آفریقایی متوسط در چند سال اخیر شده‌اند و محبوبیتی کم‌نظیر را برای گیاه رقم زده‌اند. 

فیکوس لیراتا آفریقایی متوسط از جمله گیاهان سمی برای انسان و حیوانات خانگی محسوب می‌شود که در صورت تماس شیره گیاه با پوست، باعث التهاب و خارش پوست و در صورت بلع برگ‌های گیاه، باعث شکم‌درد، اسهال و تهوع می‌شود.

نکات مراقبت و نگهداری درختچه فیکوس لیراتا متوسط

فیکوس لیراتا آفریقایی متوسط مانند سانسوریا و زامیفولیا جزو گیاهان مقاوم و کم‌توقع محسوب می‌شود و می‌تواند در مواجه با تنش‌های محیطی نیز همچنان به رشد خود ادامه دهد. با وجود مقاومت در برابر شرایط سخت محیطی، تامین نیازهای اولیه گیاه برای ادامه حیات آن ضروری است و لازم است در روند نگهداری گیاه و تامین نیازهای آن به نکات زیر دقت کنید. نیازهای اساسی لیراتا برای رشد بهتر شامل موارد زیر می‌شوند:

  1. آب: فیکوس لیراتا آفریقایی متوسط یک گیاه پهن‌برگ است به همین دلیل در هنگام آبیاری به حجم آب بیشتری نیاز دارد. قبل از آبیاری از خشک‌بودن خاک گیاه مطمئن شوید و سپس اقدام به آبیاری نمایید. توجه داشته باشید غرقاب کردن گیاه منجر به نابودی ریشه و ازبین‌رفتن آن می‌شود. 
  2. نور: فیکوس لیراتا آفریقایی متوسط گیاهی است که به نور زیاد علاقمند است، به همین دلیل قراردادن گلدان گیاه در معرض پنجره‌های جنوبی در رشد مناسب آن تاثیرگذار است. توجه داشته باشید نور موردنیاز گیاه باید به‌صورت غیرمستقیم و فیلترشده در اختیار آن قرار گیرد. 
  3. خاک‌‌: خاک سبک، مغذی و زهکشی‌شده برای رشد بهتر لیراتا آفریقایی بسیار مناسب است و ترکیب مناسبی از پیت‌ماس و پرلیت می‌تواند گزینه‌ای ایده‌آل برای رشد بهتر این گیاه زیبا باشد. 
  4. کود: فصل بهار و تابستان زمان مناسبی برای تغذیه و کوددهی فیکوس لیراتا آفریقایی متوسط است. توجه داشته باشید افراط در کوددهی باعث سوختگی و ازبین‌رفتن گیاه می‌شود، پس از کودهای مناسب به‌اندازه و به مقدار کافی استفاده کنید. 
  5. دما: بهترین بازه دمایی برای رشد ایده‌آل فیکوس لیراتا ۱۵ تا ۲۵ درجه سانتیگراد است. هرگز برای تامین دمای موردنیاز گیاه از وسایل گرمایشی یا سرمایشی استفاده نکنید؛ زیرا منجر به نابودی گیاه می‌شوند. 
  6. رطوبت: با افزایش رطوبت محیط سرعت رشد فیکوس لیراتا نیز بیشتر می‌شود، به همین دلیل برای تامین رطوبت موردنیاز گیاه می‌توانید از تکنیک‌های غبارپاشی و ساخت جزیره استفاده کنید. 
  7. تکثیر: برای آنکه تعداد بیشتری از گیاه فیکوس لیراتا آفریقایی متوسط داشته باشید می‌توانید از سه روش تکثیر از طریق قلمه، تکثیر از طریق قلمه برگ و تکثیر از طریق خواباندن هوایی استفاده کنید. 
  8. پی‌اچ (PH) خاک: پی‌اچ مناسب خاک برای گیاه فیکوس لیراتا بازه‌ای بین ۶ تا ۷ است. 
  9. گلدان: گلدان فیکوس لیراتا باید دارای سوراخ‌های زهکش باشد تا با خارج کردن آب اضافی پس از آبیاری مانع از پوسیدگی ریشه گیاه شود. همچنین با خروج ریشه‌های گیاه از سوراخ‌های زهکش انتهای گلدان باید نسبت به تعویض گلدان گیاه با گلدان یک سایز بزرگتر اقدام نمایید. 

بهترین جا برای خرید اینترنتی فیکوس لیراتا آفریقایی متوسط کجاست؟ 

گلخانه‌ها و گل‌فروشی‌های متعددی در سطح شهر وجود دارند که به‌صورت اینترنتی و آنلاین نیز اقدام به فروش انواع گل‌های آپارتمانی و زینتی مختلف از جمله فیکوس لیراتا آفریقایی متوسط می‌نمایند. از میان مراکز گوناگون، بوتانیک نامی آشنا و پرآوازه است که با سال‌ها تجربه موفق در زمینه فروش گیاهان آپارتمانی مختلف و درختچه‌های زینتی توانسته، رضایت حداکثری مشتریان بیشماری را به دست آورد. 

بوتانیک علاوه بر ارائه خدمات مختلف در زمینه نگهداری و پرورش گیاهان و خرید گیاهان آپارتمانی گوناگون با بهترین قیمت، به ارائه مشاوره‌های حرفه‌ای و تخصصی نیز در این زمینه می‌پردازد و اطلاعات مفید و ارزشمندی را در رابطه با گیاهان مختلف در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. علاوه بر حضور مشاوران حرفه‌ای برای راهنمایی مشتریان، سایت پربار این مجموعه نیز اطلاعات ارزشمند و مفیدی را پیرامون گیاهان آپارتمانی مختلف و ویژگی‌ها و نحوه نگهداری از آنها ارائه کرده تا علاقمندان بتوانند با اطلاعات کافی نسبت به خرید گیاه موردعلاقه خود اقدام نمایند.

 با این تفاسیر با انتخاب بوتانیک به‌عنوان بهترین جا برای خرید اینترنتی و سفارش آنلاین فیکوس لیراتا آفریقایی متوسط و دیگر گیاهان آپارتمانی و زینتی می‌توانید، یک خرید امن و لذت‌بخش را تجربه کنید.

ابعاد 26 × 60 سانتیمتر

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “فیکوس لیراتا آفریقایی متوسط”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *