برگ انجیری فر

قیمت اصلی ۳۰۰,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۲۸۰,۰۰۰ تومان است.

نور نور کم تا نور مستقیم غیر مستقیم
آبیاری متوسط
دما متوسط
رطوبت متوسط
سازگار با حیوانات خیر

گیاه برگ انجیری فر، یکی از محبوب‌ترین گیاهان آپارتمانی محسوب می‌شود. این گیاه با برگ‌های پهن و زیبایی که دارد، جلوه خاصی به محیط خانه یا محل کار می‌بخشد و به‌همین‌خاطر طرفداران زیادی پیدا کرده است؛ همچنین طرح خاص برگ‌های آن سبب شده تا به انتخابی محبوب برای فضاهای داخلی کلاسیک تبدیل شود. در مقایسه با سایر گیاهان آپارتمانی، این گیاه به مراقبت ساده‌تری نیاز داشته و هزینه نگهداری چندانی نیز ندارد؛ به‌همین‌دلیل، برای افرادی که نمی‌خواهند زمان و هزینه زیادی را برای مراقبت از گیاهان صرف کنند، گزینه مناسبی به‌شمار می‌رود.

موضوع اطلاعات
🌱 اندازه گیاه متوسط
🔤 نام لاتین  philodendron selloum
🧑‍🔬 نام علمی گیاه Philodendron bipinnatifidum
🚿 میزان آبیاری متوسط تا زیاد
💦 نیاز به رطوبت کم تا متوسط
💡 نیاز به نور کم تا متوسط
🐶 سازگار با حیوان خانگی بله (اما برای اطمینان بهتر باید از سرپرست گیاه پرسید)
🌬️ توانایی تصفیه هوا بله
🪴 اندازه گلدان مورد نیاز متوسط تا بزرگ

گیاه برگ انجیری فر با نام علمی philodendron selloum، اصالتا متعلق به آمریکای جنوبی است. این گیاه ابتدا در کشورهای برزیل، آرژانتین، بولیوی و پاراگوئه رشد می‌کرد و بعدها که به مناطق دیگر نیز انتقال داده شد، توانست به‌خوبی سلامت خود را حفظ کند؛ به‌همین‌دلیل، به یکی از محبوب‌ترین گیاهان آپارتمانی تبدیل شد که امروزه در اغلب محیط‌های بسته می‌توان از آن استفاده کرد. لازم به ذکر است که گیاه برگ انجیری در ایران با نام گیاه سلیوم نیز شناخته می‌شود. این گیاه ممکن است برگ‌های کوچکی داشته باشد؛ اما درصورتی‌که شرایط رشد مناسب فراهم شود، اندازه برگ‌های آن به ۶۰ الی ۹۰ سانتی‌متر نیز خواهد رسید؛ همچنین می‌تواند ساقه‌هایی تنومند پیدا کرده و به ارتفاعی ۱۵۰ الی ۱۸۰ سانتی‌متری دست پیدا کند.

قیمت و خرید برگ انجیری فر؛ ارسال مستقیم از گلخانه

اگر شما نیز قصد خرید گیاه برگ انجیری را دارید، پیشنهاد می‌کنیم تا آن را فقط از گلخانه خریداری کنید. گلخانه‌ها به‌واسطه تخصصی که در زمینه گیاهان دارند، می‌توانند به بهترین شیوه ممکن آن‌ها را پرورش داده و سلامت گیاه را تضمین کنند؛ همچنین هنگامی‌که گیاهی را از گلخانه تهیه می‌کنید، دیگر نیازی نیست که هزینه‌ای بابت واسطه پرداخت کنید. باتوجه‌به این‌که قیمت برگ انجیری فر می‌تواند در بعضی از موارد گران باشد، بهتر است تا این گیاه را فقط از گلخانه‌ بخرید.

نکات مراقبت و نگهداری برگ انجیری فر

برای این‌که گیاه سلوم به‌عنوان بهترین گیاهان آپارتمانی بتواند شادابی و سلامت خود را حفظ کند، نیاز است تا یکسری موارد هنگام مراقبت از آن رعایت شوند. در ادامه، به مهم‌ترین نکات مراقبت و نگهداری از گیاه philodendron selloum خواهیم پرداخت.

  • آبیاری: بهترین زمان برای آبیاری گیاه برگ انجیری فر، زمانی است که سطح خاک آن تا عمق ۳ الی ۴ سانتی‌متری خشک شده باشد. اگر که سطح خاک را بررسی کردید و متوجه شدید که هنوز نم دارد، پیشنهاد می‌کنیم که از آبیاری خودداری کنید. ریشه گیاه سلوم به آبیاری‌های بیش از حد حساس بوده و این امکان وجود دارد که پوسیده شود. در هر بار آبیاری، باید میزان کمی آب از کف گلدان خارج شود. توجه داشته باشید که اگر آبیاری گیاه را سیراب نکند، بعد از مدت کوتاهی رشد آن متوقف می‌شود.
  • نور: اگر می‌خواهید گیاه سلیوم رشد خوبی داشته باشد، باید آن را روزانه بین ۶ الی ۸ ساعت در معرض نور آفتاب قرار دهید. البته توجه داشته باشید که نوری که به این گیاه تابیده می‌شود، باید فیلتر شده باشد؛ بدین معنا که از پشت شیشه پنجره عبور کرده و سپس به برگ‌های گیاه برسد. بهترین حالت دریافت نور برای گیاه برگ انجیری فر، زمانی است که در فاصله یک‌متری پنجره قرار گرفته است. البته می‌توانید از این گیاه داخل تراس نیز نگهداری کنید؛ اما توجه داشته باشید که نور شدید ظهر و بعد از ظهر، می‌تواند برگ‌های گیاه سلوم را سوزانده و رنگ‌ آن‌ها را قهوه‌ای کند.
  • خاک: گیاه برگ انجیری در جنگل‌های استوایی رشد می‌کند و به‌همین‌خاطر خاک گلدان آن نیز باید به خاک این جنگل‌ها شباهت داشته باشد. بهترین خاکی که می‌توان برای این گیاه استفاده کرد، ترکیبی از کوکوپیت، خاک برگ و پرلیت است.
  • کود: در تمام طول سال، می‌توان گیاه برگ انجیری فر را کوددهی کرد. بهترین کود برای این گیاه، کود مایع است که به‌صورت محلول به خاک آن پاشیده می‌شود. محلول کود ۲۰-۲۰-۲۰ و کود آهن، بهترین ترکیب برای این گیاه به‌حساب می‌آید که باید هر ۱۵ روز یک‌ بار روی خاک آن اسپری شود.
  • دما: یکی از نکات مهمی که درمورد گیاه برگ انجیری فر وجود دارد، این است که دمای پایین می‌تواند به‌راحتی این گیاه را نابود کند. کم‌ترین دمایی که گیاه برگ انجیری قادر به تحمل آن است، ۱۰ درجه سانتی گراد بوده و بیشترین دما نیز، ۳۰ درجه سانتی‌گراد است. لازم به ذکر است که بهترین بازه‌ دمایی برای گیاه برگ انجیری فر، بین ۱۲ تا ۲۴ درجه سانتی‌گراد قرار دارد.
  • رطوبت: برای تأمین رطوبت موردنیاز این گیاه، می‌توانید به‌صورت روزانه مقداری آب روی برگ‌های آن اسپری کنید. البته استفاده از دستگاه بخور نیز می‌تواند انتخاب خوبی باشد.
  • گلدان: گیاه برگ انجیری فر حساسیت چندانی به نوع گلدان ندارد؛ اما لازم است تا هر ۲ الی ۳ سال یک‌ بار گلدان آن تعویض شود تا ریشه‌ها فرصت رشد مجدد پیدا کنند.
  • تکثیر: راحت‌ترین روشی که می‌توان این گیاه را تکثیر کرد، ازطریق کاشت بذر است. البته این روش بسیار زمان‌بر بوده و به مراقبت زیادی نیاز دارد؛ به‌همین‌خاطر، اغلب افراد ترجیح می‌دهند تا از روش‌هایی مانند قلمه‌زدن یا تکثیر با ریشه هوایی استفاده کنند. این دو روش برای گیاه برگ انجیری فر کاملا مناسب هستند و تکثیر آن را نیز به‌میزان خوبی سرعت می‌بخشند. لازم به ذکر است که بهترین فصل برای تکثیر این گیاه، بهار یا تابستان است.
  • پی‌اچ (PH) مناسب خاک: پی‌اچ خاکی که گیاه برگ انجیری در آن کاشته می‌شود می‌تواند بین 5.5 تا 7.5 باشد؛ درواقع، خاک می‌تواند به میزان کمی اسیدی باشد؛ اما قلیایی‌بودن پیشنهاد نمی‌شود.

بهترین جا برای خرید اینترنتی برگ انجیری فر کجاست؟

اگر شما نیز قصد خرید و فروش انواع گل‌ و گیاه آپارتمانی مانند گیاه برگ انجیری فر را دارید و می‌خواهید در وقت و انرژی خود صرفه‌جویی کنید، خرید اینترنتی این گیاه را پیشنهاد می‌کنیم. فروشگاه آنلاین بوتانیک، علاوه‌بر گیاه برگ انجیری فر، گستره وسیعی از گیاهان مختلف را فراهم کرده و می‌توانید از بین آن‌ها هر کدام که می‌خواهید را انتخاب کرده و درب منزل تحویل بگیرید. یکی از نکاتی که درمورد فروشگاه آنلاین بوتانیک وجود دارد، این است که بوتانیک درواقع یک گلخانه است و به‌همین‌خاطر، نه‌تنها قیمت برگ انجیری فر بلکه قیمت سایر گیاهان آن نیز از میانگین بازار بسیار پایین‌تر هستند. پیشنهاد می‌کنیم که اگر شما نیز می‌خواهید خریدی مطمئن را تجربه کنید، به‌هیچ‌عنوان بوتانیک را از دست ندهید.

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “برگ انجیری فر”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *