فیلودندرون برکین مینیاتوری

قیمت اصلی ۳۵۰,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۳۰۰,۰۰۰ تومان است.

فیلودندرون برکین مینیاتوری یک نمونه کوچک از فیلودندرون برکین محبوب است که با برگ‌های سبز تیره و رگه‌های سفید کرمی خود، جلوه‌ای خاص به خانه شما می‌بخشد. این گیاه آپارتمانی زیبا رشدی متوسط دارد و به‌دلیل نگهداری آسان، گزینه‌ای ایده‌آل برای افراد مبتدی در زمینه نگهداری از گل و گیاه به‌شمار می‌رود؛ به‌همین‌خاطر، در این مطلب به بررسی و معرفی این گیاه می‌پردازیم.

موضوع اطلاعات
🌱 اندازه گیاه کوچک
🔤 نام لاتین Filodendron bipinnatifidum ‘Miniature’
🧑‍🔬 نام علمی گیاه Filodendron bipinnatifidum ‘Miniature’
🚿 میزان آبیاری متوسط تا زیاد
💦 نیاز به رطوبت متوسط
💡 نیاز به نور متوسط تا زیاد
🐶 سازگار با حیوان خانگی بله
🌬️ توانایی تصفیه هوا بله
🪴 اندازه گلدان مورد نیاز کوچک

این گیاه که به آن فیلودندرون رد برکین (Miniature birkin philodendron) نیز می‌گویند، یک گیاه آپارتمانی محبوب با برگ‌های زیبا و رنگارنگ است. این گیاه نسخه کوچک‌تر فیلودندرون برکین استاندارد است و برای آپارتمان‌ها یا فضاهای کوچک مناسب‌تر است. برگ‌های این گیاه به‌رنگ سبز تیره با رگه‌های سفید یا کرم‌رنگ است. این برگ‌ها می‌توانند بیضی‌شکل یا نیزه‌ای‌شکل باشند و حاشیه صافی دارند. این گیاه از گیاهان فیلودندرون به‌طور معمول تا ارتفاع 30 تا 45 سانتی‌متر و عرض 30 سانتی‌متر رشد می‌کند.

قیمت و خرید گل فیلودندرون برکین مینیاتوری؛ ارسال مستقیم از گلخانه

شما می‌توانید به‌صورت مستقیم از گلخانه خرید فیلودندرون برکین مینیاتوری را انجام دهید. ازجمله مزایای خرید مستقیم از گلخانه شامل:

 • کیفیت بالاتر: گیاهان در گلخانه‌ها به‌طور مستقیم توسط متخصصان پرورش داده می‌شوند و ازنظر سلامت و کیفیت در بهترین شرایط قرار دارند.
 • حمایت از کسب‌وکارهای محلی: با خرید مستقیم از گلخانه، از یک کسب‌و‌کار محلی حمایت می‌کنید.
 • قیمت مناسب‌تر: هنگامی‌که خرید مستقیم از گلخانه را انتخاب می‌کنید، می‌توانید این گیاه را با قیمت مناسب‌تری بخرید؛ زیرا هزینه‌های اضافی مانند حمل‌ونقل و واسطه‌ها را حذف می‌کنند؛ اما به‌طورکلی، قیمت گل فیلودندرون برکین مینیاتوری به ‌عوامل مختلفی مانند اندازه گلدان، کیفیت گیاه، سن آن، نوع گلدان و محل خرید آن بستگی دارد.

نکات مراقبت و نگهداری فیلودندرون برکین مینیاتوری

برای مراقبت از این گیاه زیبای آپارتمانی از جمله بهترین گیاهان آپارتمانی باید به آبیاری، نور، خاک، کود، دما، رطوبت، گلدان، تکثیر و phمناسب خاک توجه کنید. در ادامه، هر کدام از این عوامل را بررسی خواهیم کرد.

 • آبیاری

برای فیلودندرون برکین مانند بسیاری از گیاهان آپارتمانی، آبیاری صحیح یکی از کلیدی‌ترین نکات مراقبت از این گیاه برای حفظ سلامتی و شادابی آن است. قبل از خرید فیلودندرون برکین مینیاتوری، بهتر است چند نکته برای آبیاری صحیح این گیاه را در نظر بگیرید.

 • قبل از آبیاری، همیشه خاک را بررسی کنید. انگشت خود را تا عمق 2 تا 3سانتی‌متری خاک فرو کنید. اگر خاک خشک است، زمان آبیاری فرا رسیده است.
 • از خاکی با زهکشی خوب استفاده کنید. مخلوط‌های مخصوص گیاهان آپارتمانی یا مخلوطی از خاک سبوس برنج، پیت ماس و پرلیت، انتخاب‌های مناسبی هستند.
 • از گلدان با زهکش‌های کافی استفاده کنید تا از غرقابی‌شدن خاک جلوگیری شود.
 • به‌طورکلی، زمانی که خاک تا حدی خشک شد گیاه را آبیاری کنید. اجازه ندهید خاک به‌طور کامل خشک شود؛ زیرا این امر منجر به پژمردگی برگ‌ها خواهد شد.
 • از آبیاری عمیق به‌جای آبیاری‌های کم و مکرر استفاده کنید. این کار به آب اجازه می‌دهد تا به‌طور کامل به ریشه‌ها نفوذ کند و از خروج آب اضافی از زهکش‌ها اطمینان حاصل شود.
 • از آب تصفیه‌شده یا آب بدون کلر برای آبیاری گیاه استفاده کنید.
 • بهترین زمان برای آبیاری صبح زود است؛ زمانی که دمای هوا خنک‌تر و تبخیر آب کمتر است.

 

 • نور مناسب

فیلودندرون برکین مینیاتوری برای رشد به نور روشن و غیرمستقیم نیاز دارد. بهترین مکان برای این گیاه، نزدیک به پنجره‌ای است که نور صبحگاهی را دریافت می‌کند؛ اما از نور مستقیم آفتاب بعد از ظهر در امان باشد. نور کم باعث می‌شود که برگ‌ها رنگ‌پریده و پژمرده به‌نظر برسند و رشد گیاه کند شود؛ همچنین نور مستقیم و شدید آفتاب می‌تواند برگ‌ها را بسوزاند. برای تنظیم نور، نکات زیر را رعایت کنید:

 • در تابستان: ممکن است لازم باشد که گیاه را از نور شدید آفتاب بعد از ظهر دور کنید، به‌خصوص اگر در منطقه‌ای گرم زندگی می‌کنید.
 • در زمستان: اگر نور منزل شما کم است، می‌توانید از نور مصنوعی برای جبران کمبود نور استفاده کنید.

 

 • خاک و ph مناسب

مهم‌ترین ویژگی خاک برای فیلودندرون برکین، زهکشی خوب آن است. ایستادن آب در خاک می‌تواند منجر به پوسیدگی ریشه شود؛ همچنین خاک باید سبک و هوادار باشد تا ریشه‌ها به‌راحتی اکسیژن دریافت کنند. به‌علاوه خاک باید غنی از مواد مغذی باشد تا گیاه بتواند به‌خوبی رشد کند؛ همچنین می‌توانید از مخلوط‌های آماده خاک مخصوص گیاهان آپارتمانی استفاده کنید. به‌علاوه، می‌توانید مخلوط خود را با استفاده از مواد زیر تهیه کنید:

 • قسمت پیت ماس
 • قسمت پرلیت
 • قسمت ورمیکولیت
 • قسمت کمپوست

pH مناسب برای فیلودندرون برکین، خاکی با pH کمی اسیدی است. این phبهتر است بین 5.5 تا 6.5 باشد.

 • دما و رطوبت

فیلودندرون برکین مینیاتوری، گیاهی گرمسیری است که برای رشد به دمای گرم و رطوبت بالا نیاز دارد. دمای ایده‌آل برای این گیاه، در روز 21 تا 27 درجه سانتی‌گراد و برای شب 18 تا 21 درجه سانتی‌گراد است؛ همچنین رطوبت موردنیاز این گیاه 60 تا 80 درصد است.

 • گلدان و تکثیر

یکی از نکات نگهداری و مراقبت از این گیاه آپارتمانی، گلدان است. گلدان مناسب باید دارای زهکش‌های کافی باشد تا از غرقابی خاک جلوگیری شود؛ همچنین بهتر است کمی بزرگ‌تر از ریشه گیاه باشد تا فضای کافی برای رشد داشته باشد. جنس گلدان می‌تواند سفالی، پلاستیکی یا شیشه‌ای باشد. زمانی‌که ریشه‌ها از زهکش‌های گلدان بیرون بزنند یا زمانی‌که خاک به‌سرعت خشک شود، باید گلدان را تعویض کنید. بهترین زمان برای تعویض گلدان در بهار یا تابستان است.

رایج‌ترین روش تکثیر فیلودندرون برکین، قلمه‌زدن است. در بهار یا تابستان، ساقه‌ای سالم با حداقل دو برگ را از گیاه جدا کنید. برگ‌های پایینی قلمه را جدا کنید و آن را در آب یا مخلوط خاک و پرلیت قرار دهید. قلمه را در مکانی گرم و مرطوب با نور غیرمستقیم خورشید قرار دهید. ریشه‌ها در عرض چند هفته شروع به رشد می‌کنند و می‌توانید قلمه را در گلدان جدید بکارید.

بهترین جا برای خرید اینترنتی گل فیلودندرون برکین مینیاتوری کجاست؟

راهنمای خرید فیلودندرون به ‌عوامل مختلفی مانند قیمت گل فیلودندرون برکین مینیاتوری، تنوع، کیفیت گیاه و خدمات مشتریان بستگی دارد. اگر به‌دنبال خرید و  فروش انواع گل‌ و گیاه آپارتمانی هستید، می‌توانید به‌راحتی ازطریق فروشگاه‌های آنلاین گل و گیاه همانند بوتانیک اقدام کنید. با جستجوی عبارت فروش آنلاین فیلودندرون نئونی، می‌توانید به لیست کاملی از فروشگاه‌های معتبر دسترسی پیدا کنید. فراموش نکنید که قبل از خرید، نظرات مشتریان و همچنین شرایط نگهداری و ارسال گیاه را به‌دقت مطالعه کنید.

فیلودندرون برکین مینیاتوری، یک گیاه آپارتمانی زیبا، کم‌توقع و مناسب برای مبتدیان است. این گیاه با برگ‌های سبز تیره و رگه‌های سفید خامه‌ای، جلوه‌ای منحصربه‌فرد به فضای شما می‌بخشد. با کمی مراقبت ساده، می‌توانید از زیبایی این گیاه دوست‌داشتنی برای سال‌های آینده لذت ببرید؛ بنابراین، اگر به‌دنبال گیاهی هستید تا با کمک آن بتوانید روح تازه‌ای به فضا بدهید، پیشنهاد ما به شما فیلودندرون برکین از نوع مینیاتوری است؛ همچنین می‌توانید از بوتانیک که دستی در فروش آنلاین فیلودندرون نئونی دارند نیز کمک بگیرید و محصول موردنظر خود را به‌صورت آنلاین تهیه کنید.

ابعاد 16 × 24 سانتیمتر

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “فیلودندرون برکین مینیاتوری”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *