سانسوریا گلدفلیم پاکوتاه

۲۲۰,۰۰۰ تومان۲۸۵,۰۰۰ تومان

نور متوسط و غیر مستقیم
آبیاری هفتگی
دما ۲۰-۲۶ درجه سانتی گراد
خاک مغذی با زهکشی مناسب

سانسوریا گلد فلیم پاکوتاه یکی از ۷۰ گونه شناخته‌شده از گیاه سانسوریادر جهان محسوب می‌شود که خاستگاه آن متعلق به آفریقا، ماداگاسکار و جنوب آسیا است. این گل زیبای آپارتمانی و دیگر گونه‌های شناخته‌شده، زیرمجموعه ساکولنت‌ها هستند که از مقاومت بسیار بالایی نسبت به شرایط محیطی سخت و تنش‌زا برخوردارند. این گیاه زینتی و جذاب آپارتمانی در زبان انگلیسی با نام‌های زبان مادرشوهر، گیاه مار و شمشیر جادویی نیز شناخته می‌شود.

موضوع اطلاعات
🌱 اندازه گیاه متوسط
🚿 میزان آبیاری متوسط
💦 نیاز به رطوبت متوسط
💡 نیاز به نور کم تا متوسط
🐶 سازگار با حیوان خانگی بله
🌬️ توانایی تصفیه هوا بله
🪴 اندازه گلدان مورد نیاز کوچک تا متوسط

خرید سانسوریا گلد فیلم پاکوتاه به‌عنوان گیاه هدیه نیز بسیار کاربردی است و از گیاهان محبوب و پرطرفدار در این زمینه نیز محسوب می‌شود. این گیاه زینتی در شرایط محیطی ایده‌آل می‌تواند تا حدود ۴۰ سانتی‌متر رشد کند و برای قراردادن در گوشه خانه، کنار پنجره یا روی میز کار نیز انتخابی مناسب است. گونه‌های مختلف سانسوریا از نظر شکل ظاهری با یکدیگر متفاوت هستند و این امر یکی دیگر از دلایل محبوبیت این گیاه زینتی جذاب در بین علاقمندان به گل‌وگیاه است. 

قیمت و خرید سانسوریا شمشیری گلد فلیم؛ ارسال مستقیم از گلخانهسانسوریا گلدفلیم پاکوتاه

بدون شک همه دوستداران گل‌وگیاه و کسانی که از گل‌های آپارتمانی و زینتی در منزل یا محل کار نگهداری می‌کنند، ترجیح می‌دهند گیاه را در شرایطی ایده‌آل از نظر سلامتی و شادابی خریداری نمایند. گلخانه محلی است که می‌تواند با کنترل شرایط محیطی و تامین اصولی نیازهای گیاه، موجب حفظ سلامتی و سرسبزی گیاه شود، پس با انتخاب یک گلخانه مناسب برای خرید سانسوریا گلد فلیم پاکوتاه می‌توانید، گیاه را در بهترین شرایط دریافت نمایید.

مقاومت نسبت به شرایط سخت محیطی، ظاهر زیبا و نگهداری آسان فاکتورهایی هستند که در افزایش فروش گیاه سانسوریا گلد فلیم پاکوتاه تاثیرگذارند. این گیاه زیبا با قیمت‌های مختلفی در بازار آزاد گل‌وگیاه و بسیاری از فروشگاه‌های عرضه‌کننده گل، به فروش می‌رسد؛ اما شما می‌توانید با حذف واسطه‌ها و خرید مستقیم از گلخانه گیاه را با هزینه‌ای بسیار کمتر خریداری نمایید. 

عواملی مانند تعداد برگ‌ها، مدل گلدان، جنس خاک و رشد گیاه بر قیمت سانسوریا گلد فلیم پاکوتاه تاثیرگذارند و هرچه تعداد برگ‌ها و میزان رشد گیاه بیشتر باشد، به طبع قیمت گیاه نیز بیشتر می‌شود‌؛ اما توجه داشته باشید با یک‌بار هزینه کردن می‌توانید، تا سال‌ها از زیبایی، نگهداری و پرورش این گیاه زیبا لذت ببرید. 

نکات مراقبت و نگهداری سانسوریا گلد فلیم پاکوتاه

همانطور که اشاره کردیم سانسوریا گلد فیلم پاکوتاه جزو گیاهان مقاوم آپارتمانی است که با اندکی توجه می‌تواند از رشد خوبی برخوردار باشد، فقط کافی است نیازهای اولیه گیاه را در حد معمول تامین کنید. نگهداری و روش پرورش انواع گونه‌های سانسوریا با یکدیگر یکسان است و تنها تفاوت جزئی در میزان نوردهی به گیاه وجود دارد که با مراقبت اصولی، این گیاه می‌تواند تا سال‌ها نمادی از سازگاری، زیبایی و پایداری باشد. شرایط ایده‌آل برای نگهداری از سانسوریا، بخصوص گلد فیلم پاکوتاه شامل موارد زیر می‌شوند:

۱. نور: سانسوریا گلد فیلم پاکوتاه برای رشد مناسب به نور متوسط تا زیاد نیاز دارد که باید این نور به‌صورت غیرمستقیم و فیلترشده به گیاه برسد تا موجب سوختن برگ‌های آن نشود. قراردادن گیاه در فاصله ۲ متری از پنجره‌های جنوبی و غربی برای دریافت نور خورشید به میزان کافی بسیار مناسب است. 

۲. آبیاری: گیاهانی نظیر سانسوریا گلد فلیم پاکوتاه که دارای ساقه گوشتی هستند، نسبت به سایر گیاهان نیاز به آبیاری کمتری دارند. هروقت عمق خاک به میزان ۲ تا ۳ سانتی‌متری خشک شد، می‌توانید نسبت به آبیاری گیاه اقدام نمایید. آبیاری به میزان یک‌بار در هفته در فصل بهار و تابستان و دو هفته یک‌بار در فصول سرد، برای پاسخگویی به نیاز آبی گیاه کافی است.

۳. دما: فراهم کردن دمای مناسب در محیط نگهداری سانسوریا گلد فلیم پاکوتاه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در فصول گرم بازه دمایی ۲۳ تا ۲۶ درجه سانتیگراد و در فصول سرد سال بازه دمایی ۲۰ تا ۲۳ درجه سانتیگراد برای گیاه ایده‌آل است. قراردادن گیاه در معرض دمای کمتر از ۱۰ درجه و بیشتر از ۳۰ درجه سانتیگراد نیز منجر به مرگ آن می‌شود.

۴. خاک: خاک سانسوریا باید از قدرت زهکشی بسیار بالایی برخوردار باشد تا بتواند آب اضافی در هنگام آبیاری را با سرعت بالا و به‌راحتی از خود عبور دهد. ترکیبی از خاک رس، خاک‌برگ و ماسه می‌تواند برای رشد گیاه مناسب باشد. 

۵. رطوبت: رطوبت کافی در محیط نگهداری سانسوریا گلد فلیم پاکوتاه نیز فاکتوری مهم است که در رشد ایده‌آل گیاه تاثیر بسزایی دارد. بهتر است میزان رطوبت موجود در محیط نگهداری این گیاه زیر ۴۰ درصد نباشد تا گیاه بتواند از رشد خوبی برخوردار باشد. یکی از محیط‌های مناسبی که به دلیل رطوبت بالا می‌تواند محل ایده‌آلی برای نگهداری گیاه سانسوریا باشد، حمام است.

۶. کوددهی: تغذیه سانسوریا با کودهای NPK در فصول رشد یعنی بهار و تابستان به میزان هر دو هفته یک‌بار می‌تواند، به رشد بهتر گیاه کمک کند. از کوددهی سانسوریا گلدفلیم در فصل زمستان خودداری کنید‌؛ زیرا در فصول سرد گیاه به مواد مغذی چندانی نیاز ندارد. 

۷. تکثیر: قلمه‌زدن از طریق برگ و استفاده از پاجوش‌های گیاه روش‌هایی هستند که به وسیله آنها می‌توانید نسبت به تکثیر سانسوریا اقدام نمایید. 

۸. گلدان: خارج‌شدن ریشه‌های سانسوریا گلد فلیم پاکوتاه از سوراخ‌های زیر گلدان، خبر از رسیدن زمان تعویض گلدان گیاه می‌دهند. معمولاً هر دو تا سه سال یک‌بار لازم است برای عوض کردن گلدان گیاه با گلدانی یک سایز بزرگ‌تر اقدام نمایید. 

۹. پی‌اچ (PH) خاک: پی اچ خاک نیز از دیگر فاکتورهای مهمی است که در رشد سانسوریا گلدفلیم تاثیرگذار است. این گیاه به خاک‌های اسیدی رو به خنثی علاقمند است و بهترین میزان اسیدیته خاک برای آن بازه‌ای حدود ۴/۵ تا ۷ است.

بهترین جا برای خرید اینترنتی گل شمشیری گلد فلیم کجاست؟ گیاه شمشیری گلدفلیم پاکوتاه

با افزایش محبوبیت گل‌های آپارتمانی و زینتی و استقبال از نگهداری این گیاهان در محل زندگی یا محل کار، گل‌فروشی‌ها، گلخانه‌ها و مراکز معتبری جهت فروش سانسوریا تاسیس شدند تا با کاهش مشکلات فروش حضوری، موجب صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌های ناشی از رفت‌وآمد نیز بشوند. 

یکی از مراکز معتبر در این زمینه، وب‌سایت فروشگاهی بوتانیک است که علاوه بر فروش انواع گل‌ و گیاه آپارتمانی و زینتی، با ارائه مشاوره‌های حرفه‌ای و تخصصی مشتریان را در امر نگهداری و پرورش گیاهان نیز یاری می‌کند. از دیگر ویژگی‌هایی که بوتانیک را به بهترین جا برای تهیه اینترنتی گیاهان مختلف از جمله گل شمشیری گلدفلیم نوع پاکوتاه تبدیل کرده‌اند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دقت در ارسال به‌موقع  
  • ارائه بهترین گیاهان آپارتمانی و زینتی
  • ارسال سفارش مطابق با عکس موجود در سایت
  • برخورداری از پشتیبانی آنلاین
  • امنیت بالا در پرداخت 
  • ارائه مشاوره در انتخاب محصول قیمت مناسب محصولات
نوع گلدان

سرامیکی آبی, سرامیکی آبی و مشکلی, سرامیکی سفید, فلزی قرمز, فلزی نارنجی

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “سانسوریا گلدفلیم پاکوتاه”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *