زاموفیلیا سبز متوسط

۴۶۰,۰۰۰ تومان۵۸۰,۰۰۰ تومان

💡 نور نور متوسط غیر مستقیم (مقاوم در شرایط با نور کم)
💦 آبیاری متوسط
💧 رطوبت متوسط
🌡️دما دمای متوسط اتاق
🌿 شاخه بیش از ۴ غلاف

یکی از زیباترین گیاهان بومی شرق آفریقا، زامیفولیا است که از محبوب‌ترین گونه‌های آن می‌توان به زامیفولیا سبز متوسط اشاره کرد. این گیاه خانگی و زینتی به نام‌های جواهر زنگبار (Zanzibar Gem) و گیاه زی‌زی نیز در دنیا شناخته می‌شود و به دلیل نگهداری آسان، محبوبیت زیادی دارد. از نظر شکل ظاهری برگ‌های زامیفولیا سبز متوسط تخم‌مرغی شکل و براق هستند که به دلیل وجود اگزالات کلسیم در آنها سمی محسوب می‌شوند و باید، از دسترس کودکان و حیوانات خانگی دور نگه داشته شوند. 

موضوع اطلاعات
🌱 اندازه گیاه متوسط
🔤 نام لاتین Large green ZZ Plant
🧑‍🔬 نام علمی گیاه Green ZZ Plant
🚿 میزان آبیاری متوسط
💦 نیاز به رطوبت متوسط
💡 نیاز به نور کم تا متوسط
🐶 سازگار با حیوان خانگی بله
🌬️ توانایی تصفیه هوا بله
🪴 اندازه گلدان مورد نیاز کوچک تا متوسط

با فراهم کردن شرایط مطلوب و ایده‌آل از نظر نور، آبیاری، دما و… می‌توانید، در فصول رشد شاهد گل‌دهی گیاه زامیفولیا باشید. گل‌هایی توده‌ای شکل در رنگ‌های کرم، زرد و سفید که از نظر ظاهری شباهت بسیار زیادی به گل اسپاتی‌فیلوم دارند.

زامیفولیا سبز متوسط از خانواده آراسه است که به‌نوعی یک ساکولنت به‌شمار می‌آید که برگ‌های گوشتی و براق آن از قابلیت ذخیره‌سازی آب برخوردار هستند. این توانایی نیاز زامیفولیا سبز متوسط را به آبیاری مداوم و بیش از حد از بین برده و گیاه را به مدت طولانی در برابر شرایط کم‌آبی مقاوم می‌کند.

قیمت و خرید زاموفیلیا سبز متوسط؛ ارسال مستقیم از گلخانه

برای خرید زامیفولیا سبز متوسط انتخاب گلخانه بهترین گزینه است؛ زیرا در گلخانه‌ها شرایط محیطی با دقت فراوان تحت کنترل هستند و نیازهای اولیه گیاه به‌صورت اصولی تامین می‌شوند. این شرایط گیاه را در وضعیتی ایده‌آل از نظر سلامتی قرار می‌دهد و باعث می‌شود، روند نگهداری از گیاه در خانه یا محل کار با مشکل حادی مواجه نشود. 

قیمت گیاه زی زی سبز سایز متوسط با توجه به تراکم شاخه‌ها، سن گیاه و اندازه آن با یکدیگر متفاوت است؛ اما به‌طورکلی گلخانه‌هایی که به‌صورت آنلاین یا حضوری اقدام به فروش گیاه جواهر زنگبار سبز متوسط می‌کنند می‌توانند، این گیاه را با قیمت بسیار مناسب‌تری نسبت به بازار آزاد در اختیار علاقمندان به گل‌وگیاه قرار دهند. 

در بازار آزاد فروش گل‌وگیاه و بسیاری از فروشگاه‌های عرضه‌کننده گیاهان آپارتمانی و زینتی، به دلیل وجود واسطه‌های مختلف، قیمت زاموفیلیا سبز متوسط بیشتر از حد معقول است که علاوه بر این، ممکن است گیاه از نظر سلامتی نیز در شرایط مطلوبی قرار نداشته باشد، پس با حذف واسطه‌ها و انتخاب مراکز معتبری همچون بوتانیک علاوه بر بهره‌مندی از ارسال مستقیم از گلخانه و حذف هزینه‌های اضافی، زامیفولیا سبز متوسط را در بهترین شرایط و با مناسب‌ترین قیمت خریداری نمایید. 

نکات مراقبت و نگهداری زامیفولیا سبز متوسط

گیاه زامیفولیا سبز متوسط از جمله گیاهان مقاوم آپارتمانی و زینتی محسوب می‌شود که می‌تواند، در شرایط سخت نیز به‌خوبی به رشد خود ادامه دهد. این ویژگی گیاه را برای افرادی که تجربه کافی در زمینه نگهداری و پرورش گیاهان آپارتمانی ندارند به گزینه‌ای ایده‌آل تبدیل می‌کند.

 توجه داشته باشید نگهداری زامیفولیا سبز متوسط در برابر شرایط سخت، نباید موجب غفلت شما از تامین نیازهای اولیه گیاه شود؛ زیرا سرسخت‌ترین و مقاوم‌ترین گیاهان خانگی نیز در صورت عدم تامین نیازهای اولیه و رسیدگی مناسب، بعد از مدتی از بین خواهند رفت. برای رشد بهتر و حفظ سرسبزی و شادابی زامیفولیا سبز متوسط توجه به نکات زیر ضروری است:

۱. نور: زامیفولیا سبز متوسط یکی از گیاهانی است که در دسته گیاهان مقاوم به کم‌نوری قرار می‌گیرد و در سایه یا نورهای مصنوعی مانند لامپ رشد نیز می‌تواند، به‌خوبی به رشد خود ادامه دهد. دریافت روزانه ۶ تا ۸ ساعت نور غیرمستقیم و فیلترشده خورشید برای زامیفولیا ضروری است و به رشد حداکثری گیاه کمک شایانی می‌کند.

۲. آبیاری: علاوه بر برگ‌های ذخیره‌کننده آب، غده‌های موجود در ریشه گیاه که با نام ریزوم شناخته می‌شوند نیز از توانایی ذخیره‌سازی آب برخوردارند و باعث می‌شوند، گیاه در برابر عدم آبیاری به مدت طولانی نیز مقاوم باشد. آبیاری بیش از حد موجب گندیدگی و پوسیدگی ریشه گیاه شده و در نهایت منجر به ازبین‌رفتن آن خواهد شد. قبل از آبیاری از خشک‌بودن یک‌سوم از رویه خاک گلدان مطمئن شده و سپس اقدام به آبیاری گیاه نمایید. به‌طورمعمول با فراهم‌بودن شرایط متعادل محیطی، آبیاری با آب بدون کلر و به میزان هر ۱۰ الی ۱۵ روز یک‌بار برای گیاه کافی است.

۳. دما: بازه دمایی ۱۸ الی ۲۶ درجه سانتیگراد دمایی ایده‌آل برای رشد مطلوب زامیفولیا سبز متوسط محسوب می‌شود. به شما توصیه می‌کنیم برای فراهم کردن این بازه دمایی از وسایل گرمایشی یا سرمایشی استفاده نکنید و همچنین گیاه را در معرض دمای کمتر از ۸ درجه سانتیگراد نیز قرار ندهید؛ زیرا موجب ازبین‌رفتن گیاه می‌شوند. 

۴. رطوبت: معمولاً تبخیر نسبتاً کمی از طریق برگ‌های چرمی و گوشتی زامیفولیا سبز متوسط انجام می‌شود و این موضوع موجب شده، رطوبت محیط برای رشد گیاه کافی باشد؛ اما اگر قادر به تامین رطوبت کافی برای گیاه نیستید می‌توانید، از طریق ساخت جزیره، غبارپاشی، دستگاه‌های بخور سرد و قراردادن ظرف آب در کنار گیاه، رطوبت موردنیاز آن را تامین کنید.

۵. کود: استفاده از کودهای NPK که منبع غنی از پتاسیم، نیتروژن و فسفر محسوب می‌شوند، راه‌حلی ساده برای تامین مواد مغذی موردنیاز زامیفولیا سبز متوسط است، پس با کوددهی در فصول رشد می‌توانید، گام موثری جهت رشد بهتر و سریع‌تر گیاه بردارید. 

۶. خاک: خاک زامیفولیا سبز متوسط باید سبک بوده و دارای زهکشی مناسبی نیز باشد تا در هنگام آبیاری، آب به‌راحتی از خاک عبور کرده و باعث پوسیدگی ریشه گیاه نشود. خاک این گیاه بعد از مدتی با ازدست‌‌دادن مواد مفید و مغذی به تفاله تبدیل می‌شود؛ لذا لازم است هر ۶ ماه یک‌بار خاک رویه گلدان را با خاک جدید تعویض نموده و هر سال نیز نسبت به تعویض کامل خاک اقدام نمایید. 

۷. گلدان: تعویض گلدان زامیفولیا سبز متوسط در فصل بهار و فراهم کردن فضای کافی برای ریشه‌ها در رشد مطلوب این گیاه بسیار تاثیرگذار است، پس در صورت خروج ریشه‌های گیاه از سوراخ‌های زیر گلدان، حتماً نسبت به تعویض گلدان با گلدان یک سایز بزرگتر اقدام نمایید. 

۸. پی‌اچ (PH) خاک: توجه به میزان اسیدیته خاک به‌منظور حفظ شادابی و سرسبزی زامیفولیا سبز متوسط از اهمیت بسزایی برخوردار است. این گیاه به خاک‌های کمی اسیدی رو به خنثی علاقمند است و فراهم کردن بازه ۶ تا ۷ برای رشد گیاه مطلوب است. 

۹. تکثیر: تکثیر از طریق ریشه، ساقه و برگ ‌روش‌هایی هستند که به وسیله آنها می‌توانید، تعداد بیشتری از گیاه آپارتمانی و مقاوم زامیفولیا سبز متوسط داشته باشید و با صرف هزینه‌ای بسیار کم، از زیبایی چشم‌نواز گیاهان جدید  خود لذت ببرید. 

ابعاد 30 × 80 سانتیمتر
قد

بلند, کوتاه

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “زاموفیلیا سبز متوسط”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *