فیکوس لیراتا (آفریقایی) کوچک

۲۱۰,۰۰۰ تومان

یکی از اعضای پرطرفدار و بسیار جذاب از خانواده موراسه، فیکوس لیراتا آفریقایی کوچک است که زادگاه اصلی آن به مناطق گرمسیری غرب آفریقا تعلق دارد. این گیاه آپارتمانی جذاب جزو گیاهان پهن‌برگ محسوب می‌شود که عرض برگ‌هایش در اکثر مواقع به ۳۰ الی ۵۰ سانتی‌متر نیز می‌رسد. این گونه زیبا از خانواده بزرگ فیکوس (Rubber fig) در زادگاه اصلی خود می‌تواند تا ۱۲ متر نیز رشد کند؛ اما در محیط‌های آپارتمانی یا اداری در صورت مهیا‌شدن شرایط محیطی مناسب و تامین اصولی نیازهای اولیه، حداکثر تا ۲ متر رشد می‌کند.

 از میان گونه‌های مختلف خانواده فیکوس، خرید فیکوس لیراتا آفریقایی کوچک با استقبال بسیار زیادی از طرف دوستداران گل‌وگیاه مواجه شده و آن را به عضو ثابت بسیاری از خانه‌ها تبدیل کرده است. برگ‌های سبزرنگ و زیبای فیکوس لیراتا که از نظر ظاهری شبیه به ساز ویولن هستند، دلیل محبوبیت و جذابیت این گیاه محسوب می‌شوند و آن را به گیاهی خاص و دکوراتیو برای نگهداری در منزل تبدیل کرده‌اند. 

قیمت و خرید فیکوس لیراتا آفریقایی کوچک‌؛ ارسال مستقیم از گلخانه

خرید فیکوس لیراتا آفریقایی کوچک برای افرادی که به گیاهان آپارتمانی پهن‌برگ علاقمند هستند و تمایل دارند از انتخاب‌های معمول بازار به‌دور باشند، انتخابی بسیار ایده‌آل محسوب می‌شود. خرید این گیاه آپارتمانی جذاب به‌صورت مستقیم از گلخانه ایده‌آل‌تر است؛ زیرا با انتخاب گلخانه، بدون شک گیاهی سالم‌تر و باکیفیت‌تر در اختیار شما قرار می‌گیرد. 

در محیط‌های گلخانه‌ای همه شرایط محیطی به‌صورت دقیق تحت کنترل هستند و نیازهای گیاه به‌موقع و به‌اندازه تامین می‌شوند. علاوه بر تامین اصولی نیازهای گیاه، قیمت درختچه فیکوس لیراتا در گلخانه نسبت به بازار آزاد مناسب‌تر است و نگرانی بابت برخورد با واسطه‌ها یا پرداخت هزینه اضافی وجود نخواهد داشت. علاوه بر مزایای عنوان‌شده، در محیط گلخانه قبل از فروش گیاه فیکوس لیراتا آفریقایی کوچک مشاوره‌های حرفه‌ای در رابطه با گیاه و نحوه نگهداری از آن نیز ارائه می‌شود تا خریداران با آگاهی کامل نسبت به خرید اقدام نمایند.

زندگی فیکوس لیراتا آفریقایی کوچک در جنگل‌های استوایی آفریقا به‌صورت انگلی است و این گیاه بر روی درختان دیگر رشد می‌کند؛ اما نوع خانگی این گیاه در محیط‌های آپارتمانی با زندگی در خاک و گلدان سازگار است و گیاهی زیبا برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه‌ها محسوب می‌شود.

نکات مراقبت و نگهداری درختچه فیکوس لیراتا کوچک

درختچه فیکوس لیراتا کوچک مانند دیگر اعضای خانواده فیکوس جزو گیاهان مقاوم آپارتمانی محسوب می‌شود و نگهداری چندان سختی ندارد. نگهداری از این گیاه برای افرادی که تجربه و مهارت کافی در زمینه مراقبت از گیاهان آپارتمانی ندارند بسیار مناسب است، فقط کافی است در تامین نیازهای اولیه گیاه نکات ساده‌ای را رعایت کنید تا همیشه از سرسبزی و زیبایی این گیاه لذت ببرید. نکات مراقبت و نگهداری درختچه فیکوس لیراتا شامل موارد زیر می‌شوند:

۱. نور: فیکوس لیراتا آفریقایی کوچک به نور زیاد و غیرمستقیم خورشید علاقمند است. این گیاه را در نزدیک پنجره‌های آفتاب‌گیر قرار دهید تا بتواند روزانه ۶ تا ۸ ساعت نور فیلترشده خورشید را دریافت کند. به خاطر داشته باشید حتماً گیاه را هر چند ماه یک‌بار بچرخانید تا همه برگ‌های آن به‌صورت مساوی از نور خورشید بهره‌مند شده و از کج‌شدن گیاه به یک سمت، جلوگیری شود.

۲. آب: فیکوس لیراتا آفریقایی کوچک به آبیاری کم و بیش از حد حساس است؛ بنابراین لازم است برای آبیاری گیاه حد تعادل را رعایت کرده و تنها در صورت خشک‌بودن خاک اقدام به آبیاری نمایید. توجه داشته باشید برای آبیاری از آب ولرم و هم‌دمای اتاق استفاده کنید؛ زیرا آب سرد باعث بروز شوک در گیاه شده و منجر به ازبین‌رفتن آن می‌شود.

۳. دما: با توجه به زادگاه فیکوس لیراتا آفریقایی کوچک این گیاه به آب‌وهوای گرم و مرطوب علاقمند است؛ بنابراین بازه دمایی ۱۸ تا ۲۴ درجه سانتیگراد بازه مطلوبی برای رشد مناسب گیاه محسوب می‌شود. از قراردادن گیاه در معرض دمای زیر ۱۰ درجه سانتیگراد و وسایل گرمایشی و سرمایشی به‌شدت خودداری کنید. 

۴. خاک: بهترین خاک برای رشد مناسب فیکوس لیراتا آفریقایی کوچک خاک سبک با زهکشی بالا و غنی از مواد مغذی است. مخلوطی از پیت‌ماس، پرلیت، کوکوپیت و تکه‌های شن درشت می‌تواند، ترکیب فوق‌العاده‌ای برای این گیاه باشد.

۵. کود: کودهای شیمیایی مایع برای تغذیه بهتر فیکوس لیراتا آفریقایی کوچک گزینه مناسبی هستند که می‌توانید از آنها در فصول رشد یعنی بهار و تابستان به میزان ماهی یک‌بار برای گیاه استفاده کنید. توجه داشته باشید کوددهی بیش از حد در مدت‌زمان کمی باعث سوختن و ازبین‌رفتن گیاه خواهد شد.

۶. رطوبت: فیکوس لیراتا آفریقایی کوچک به رطوبت بالایی نیاز دارد که می‌توانید رطوبت مورد‌نیاز گیاه را از طریق غبارپاشی، دستگاه بخور سرد و یا ساخت جزیره تامین کنید.

۷. تکثیر: قلمه ساقه، خوابانیدن هوایی و قلمه برگ ‌روش‌هایی هستند که به وسیله آنها می‌توانید نسبت به تکثیر فیکوس لیراتا آفریقایی کوچک اقدام نمایید. 

۸. گلدان: تعویض مکرر و بد موقع گلدان فیکوس لیراتا آفریقایی کوچک می‌تواند به گیاه استرس وارد کرده و باعث نابودی آن شود. اگر فیکوس لیراتای شما گیاهی جوان و تازه است می‌توانید، هر سال در فصل بهار گلدان گیاه را تعویض نمایید؛ اما در صورت بالغ‌ بودن گیاه می‌توانید هر سال در فصل بهار فقط نسبت به تعویض خاک سطح رویی گلدان اقدام کنید. 

۹. پی‌اچ (PH) خاک: فیکوس لیراتا آفریقایی کوچک برای رشد مطلوب به خاکی با پی‌اچ ۶ تا ۷ نیازمند است و خاک به‌شدت اسیدی موجب ازبین‌رفتن گیاه می‌شود.

بهترین جا برای خرید اینترنتی فیکوس لیراتا آفریقایی کوچک کجاست؟ 

امروزه خرید اینترنتی به جزء جدانشدنی زندگی بسیاری از مردم تبدیل شده و بسیاری از افراد بیشتر کالاها و خدمات موردنیاز خود را به‌صورت آنلاین سفارش می‌دهند که خرید گل‌ها و گیاهان آپارتمانی مختلف از جمله فیکوس لیراتا آفریقایی کوچک نیز از این قاعده مستثنا نیست. 

از میان گل‌فروشی‌ها و گلخانه‌های آنلاین موجود، یکی از بهترین گلخانه‌های موفقی که توانسته رضایت بسیاری از مشتریان را جلب کند، بوتانیک است که با مراجعه به وب‌سایت این گلخانه می‌توانید، تنها با چند کلیک بسیاری از گل‌ها و گیاهان آپارتمانی و زینتی را بررسی کرده و بعد از مقایسه قیمت‌ها اقدام به خرید نمایید. 

مجموعه بوتانیک علاوه بر عرضه انواع گل‌وگیاه زینتی و آپارتمانی در رنگ‌ها و اندازه‌های مختلف، طراح و مجری محوطه‌سازی و انواع فضاهای سبز نیز است که تمامی خدمات و محصولات خود را با کیفیتی بی‌نظیر و قیمتی مناسب در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. 

بدون شک بهترین جا برای خرید اینترنتی فیکوس لیراتا آفریقایی کوچک مراکز معتبری همچون بوتانیک است که با تجربه چندین ساله در زمینه نگهداری، پرورش و فروش انواع گل‌ها و گیاهان زینتی می‌تواند، بهترین مشاوره‌های تخصصی را قبل از خرید در اختیار مشتریان قرار داده تا مشتریان با آگاهی کامل از شرایط نگهداری هر گیاه اقدام به خرید نمایند. 

ابعاد 26 × 60 سانتیمتر

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “فیکوس لیراتا (آفریقایی) کوچک”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *