راهنمای خرید آگلونما

خرید گیاهان آپارتمانی مختلف از جمله آگلونما مستلزم رعایت اصولی ساده است که آگاهی از آنها می‌تواند، موفقیت شما را در خرید یک گیاه سالم تضمین کند. گیاهان نیز مانند هر موجود زنده‌ای برای زنده‌ماندن و رشد مطلوب به آب و مواد مغذی نیاز دارند که اگر به‌صورت اصولی تامین شوند، موجب سرسبزی دائمی گیاه می‌شوند. در این مقاله از بوتانیک با ما همراه باشید تا با راهنمای خرید آگلونما و نکات مهمی که قبل از خرید گیاه باید به آنها توجه کنید بیشتر آشنا شوید.

آشنایی با انواع آگلونما

بهتر است قبل از بررسی نکات طلایی موجود در راهنمای خرید آگلونما اندکی بیشتر با این گیاه جذاب آپارتمانی آشنا شوید. آگلونما یک گیاه آپارتمانی خاص و مقاوم به نور کم به شمار می‌آید که خاستگاه آن متعلق به منطقه شرق آسیا است. آگلونما یا گیاه همیشه‌سبز چینی از خانواده گل شیپوریان است که برگ‌های نیزه‌ای و زیبای آن به سمت پایین امتداد یافته‌اند. ساقه این گیاه کوتاه است و اندازه برگ‌های آن بین ۱۰ تا ۳۰ سانتی‌متر متغیر است. 

تاکنون گونه‌های زیادی از آگلونما در سراسر دنیا شناسایی شده که نگهداری هر یک از آنها می‌تواند، زیبایی بی‌نظیری به محیط هدیه کند. از میان گونه‌های مختلف شناسایی‌شده، آگلونما صورتی را می‌توان گران‌ترین نوع آگلونما محسوب کرد که به دلیل زیبایی بی‌حدومرز برگ‌هایش، موردتوجه بسیاری از کلکسیونرها نیز قرار گرفته است. این گیاه آپارتمانی زیبا از جمله گیاهان مقاوم است که می‌تواند در برابر شرایط سخت مانند کم‌آبی و کم‌نوری همچنان به رشد خود ادامه دهد. گونه‌های زیر جزو محبوب‌ترین و زیباترین انواع آگلونما هستند که در بسیاری از خانه‌ها نگهداری می‌شوند:

 • آگلونما برفی
 • آگلونما ولنتاین
 • آگلونما صورتی
 • آگلونما لب‌ ماتیکی

قبل از خرید آگلونما باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

افراد زیادی وجود دارند که علاقمند به نگهداری از گیاهان آپارتمانی و زینتی مختلفی در محل زندگی یا محل کار خود هستند؛ اما به دلیل عدم شناخت کافی از گیاهان نمی‌توانند نسبت به خرید یک گیاه سالم اقدام نمایند. نکاتی که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت می‌توانند به‌عنوان راهنمای خرید آگلونما و دیگر گیاهان آپارتمانی بسیار کارساز باشند و شما را در انجام یک خرید موفق یاری دهند. سوالات زیر نکات خرید گیاه آگلونما هستند که آگاهی از پاسخ‌های آنها منجر به نگهداری بهتر گیاه در مکان جدید می‌شود.

یکی دیگر از موارد مهمی که می‌توان در راهنمای خرید آگلونما به آن اشاره کرد، آشنایی با علایم بیماری‌های مختلف گیاه است که با آگاهی از آنها می‌توانید، بهترین درمان را در سریع‌ترین زمان ممکن برای رفع مشکل گیاه انتخاب نمایید.

۱. نیازهای اولیه آگلونما چیست؟ 

اولین نکته‌ای که می‌تواند در راهنمای خرید گیاه آپارتمانی آگلونما به شما کمک شایانی کند، آگاهی از نیازهای اولیه گیاه است. این نیازها باید به‌صورت اصولی و به‌موقع تامین شوند تا گیاه با بیماری و مشکل خاصی مواجه نشود. نیازهای اولیه آگلونما عبارتند از:

خاک: خاک سبک با زهکشی بالا.

نور: دریافت نور غیرمستقیم و فیلترشده خورشید از پشت پنجره‌های شمالی.

آب: آبیاری گیاه تنها در زمان خشکی خاک.

دما: بازه دمایی ۱۸ الی ۲۵ درجه سانتیگراد.

کود: کوددهی در فصول بهار و تابستان به میزان هر دو هفته یک‌بار.

رطوبت: تامین رطوبت بالا از طریق ساخت جزیره یا دستگاه بخور سرد. 

۲. بهترین زمان خرید آگلونما چه فصلی است؟

یکی از موارد مهم در راهنمای خرید آگلونما توجه به زمان خریداری گیاه است. همانطور که اشاره کردیم آگلونما جزو گیاهان مقاوم آپارتمانی محسوب می‌شود و محدودیت زمانی برای خرید آن وجود ندارد؛ اما بهترین زمان برای خرید آگلونما فصل بهار محسوب می‌شود.

۳. چگونه می‌توان از سالم بودن ریشه آگلونما اطمینان حاصل کرد؟

یکی از نکات خرید گیاه آگلونما بررسی ریشه گیاه و اطمینان از سالم‌بودن آن است. در قدم اول می‌توانید از فروشنده درخواست کنید ریشه آگلونما را به شما نشان دهد تا از سلامت آن مطمئن شوید. اگر به هر دلیلی موفق به مشاهده ریشه گیاه نشدید می‌توانید، گلدان را به‌آرامی به سمت راست و چپ تکان داده و در صورت کج‌شدن یا تلوتلوخوردن گیاه از خرید آن اجتناب کنید؛ زیرا این امر نشان‌دهنده پوسیدگی ریشه و عدم استحکام گیاه است.

۴. بهترین گلدان برای آگلونما چه گلدانی است؟

گلدان مناسب یکی از مهم‌ترین نکات موجود در راهنمای خرید آگلونما محسوب می‌شود که توجه به آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. بهترین گلدان برای آگلونما گلدانی است که فضای کافی را برای رشد مطلوب در اختیار ریشه گیاه قرار دهد و در انتهای گلدان نیز باید چند سوراخ وجود داشته باشد تا آب اضافی پس از آبیاری از انتهای گلدان خارج شده و موجب پوسیدگی ریشه گیاه نشود. هر زمان که ریشه‌های آگلونما از سوراخ‌های انتهای گلدان خارج شدند؛ یعنی زمان تعویض گلدان گیاه با گلدانی یک سایز بزرگتر فرا رسیده است.

۵. آیا درون منزل از حیوانات خانگی نگهداری می‌کنید؟

آگلونما یک گیاه سمی است که در صورت بلع می‌تواند منجر به درد شکم، استفراغ، تهوع و اسهال شود. درصورتی‌که از حیوانات خانگی نگهداری می‌کنید باید گیاه را دور از دسترس قرار دهید تا حیوانات خانگی شما دچار مشکل نشوند. 

گیاه آگلونما را از کجا بخریم؟

در راهنمای خرید آگلونما انتخاب یک گل‌فروشی یا گلخانه معتبر نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که نباید از آن غافل شوید. در چند سال اخیر مراکز آنلاین بسیاری در زمینه فروش انواع گل و گیاهان آپارتمانی و زینتی مشغول به فعالیت هستند و گیاهان مختلف را در کمترین زمان به خریداران تحویل می‌دهند.

بوتانیک یکی از مراکز معتبری است که به‌صورت اینترنتی اقدام به فروش انواع گل‌های آپارتمانی می‌نماید و خدمات باکیفیتی را به مشتریان ارائه می‌کند. در سایت این فروشگاه می‌توانید انواع گل‌های آپارتمانی را از اقتصادی‌ترین تا لوکس‌ترین با بهترین کیفیت تهیه کنید و آن را در سریع‌ترین زمان ممکن درب منزل تحویل بگیرید. 

در مجموعه بوتانیک علاوه بر فروش گل‌وگیاه، ویژگی‌های هر گیاه و شرایط نگهداری از آن نیز به طور کامل توضیح داده شده تا مشتریان بتوانند با آگاهی کامل نسبت به خرید اقدام نمایند. شما می‌توانید برای خرید آگلونما و هر نوع گیاه آپارتمانی دیگر و دریافت مشاوره‌های تخصصی قبل از خرید، با کارشناسان مجموعه در تماس باشید.

آشنایی با دیگر گیاهان آپارتمان مشابه آگلونما

گیاهان آپارتمانی بسیاری وجود دارند که از نظر شرایط نگهداری و برخی ویژگی‌ها شبیه به گیاه آگلونما هستند. همانطور که اشاره کردیم آگلونما از گیاهان مقاوم به کم‌نوری محسوب می‌شود که می‌تواند در سایه نیز به‌خوبی به رشد خود ادامه دهد. گیاهانی که در لیست زیر به آنها اشاره خواهیم کرد نیز جزو گیاهان مقاوم به کم‌نوری محسوب می‌شوند و مانند آگلونما می‌توانند در نور کم و سایه نیز به رشد خود ادامه دهند:

 • زاموفیلیا
 • برگ‌انجیری
 • دراسنا پرچمی
 • اسپاتی فیلوم 
 • سانسوریا
 • پتوس
 • فیکوس
 • شفلرا

جمع بندی

آگلونما از جمله گیاهان آپارتمانی مقاوم است که به دلیل زیبایی و نگهداری آسان، در بین علاقمندان به پرورش گل‌وگیاه از محبوبیت زیادی برخوردار است. این گیاه برای افرادی که تجربه کافی در نگهداری از گیاهان ندارند گزینه ایده‌آلی محسوب می‌شود که از نکات ارائه‌شده در مقاله نیز می‌توانند به‌عنوان راهنمای خرید آگلونما بهره برده و گیاهی شاداب و سالم را خریداری کنند. آگلونما علاوه بر مقاومت در برابر شرایط سخت، در تصفیه هوا نیز تاثیرگذار است و انتخاب مناسبی برای اتاق‌خواب محسوب می‌شود.

منبع: planterina.com

به اشتراک بگذارید
حمید کامکار
حمید کامکار
مقاله‌ها: 43

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *