برنامه نگهداری از گل های آپارتمانی

نگهداری از گلها و گیاهان آپارتمانی یک تفریح لذت‌بخش برای بسیاری از افراد می‌باشد. با پیشرفت تکنولوژی در این زمینه نیز اپلیکیشن‌های متفاوتی در رابطه با برنامه نگهداری از گل‌های آپارتمانی به بازار عرضه شده است که با کمک آنها می‌توانید برنامه آبیاری گیاهان، تشخیص نوع گیاه، زمان مناسب برای تعویض گلدان و دیگر نیازهای گل‌های آپارتمانی خود را مدیریت کنید.

در واقع می‌توان گفت اپلیکیشن گل‌ و گیاه نگهداری از گیاهان مختلف را در محیط منزل یا محل کار تا حدود بسیار زیادی آسان‌ ترکرده است.

در ادامه مطلب با معرفی بهترین برنامه‌های پرورش گل‌وگیاه که حاوی توصیه‌ها و نکات مهم نگهداری از گیاهان هستند اطلاعات ارزشمندی را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

معرفی اپلیکیشن‌های کاربردی در زمینه نگهداری از گل های آپارتمانی

اپ مراقبت از گل و گیاه خانگی

همانطور که اشاره کردیم در دنیای امروز با پیشرفت تکنولوژی برنامه‌های بسیاری در رابطه با پرورش گیاهان خانگی و نگهداری از آنها طراحی شده‌اند که همگی آنها بر روی گوشی‌های هوشمند قابل نصب میباشند.

 این برنامه‌ها از محبوبیت بسیار زیادی در میان کاربران برخوردار هستند و می‌توانند در تشخیص اغلب نیازهای گیاه، مانند برنامه آبیاری گیاهان به شما کمک شایانی کنند؛ در نتیجه شما می‌توانید در چالش‌های پیش رو مربوط به پرورش گیاهان‌تان موفق‌تر عمل کنید.

 در ادامه تعدادی اپلیکیشن گل‌ و گیاه برای پرورش و مراقبت از گلهای آپارتمانی را معرفی خواهیم کرد. به شما پیشنهاد می‌کنیم تا پایان همراه ما باشید.

۱. Planta

برنامه نگهداری از گل و گیاه Planta

این برنامه موبایل گل‌ و گیاه یکی از کامل‌ترین و جامع‌ترین انتخاب‌های موجود در بازار می‌باشد. نکات و اطلاعات برنامه گل‌وگیاه در این اپلیکیشن بسیار دقیق است و هر آنچه را که از یک اپلیکیشن پرورش گیاهان خانگی انتظار دارید را شامل می‌شود.

اپلیکیشن Planta قادر به تشخیص نوع گیاه است و میتواند نکات کلی نگهداری گیاهان آپارتمانی را ارائه دهد، همچنین شما میتوانید اطلاعات چندین گیاه مختلف را همزمان پیگیری و ضبط کنید.

 یکی دیگر از قابلیت‌های این اپلیکیشن، ارائه میزان دقیق نور مورد نیاز گیاهان در اتاق می‌باشد. شاید بتوان گفت Planta یکی از بهترین برنامه‌های نگهداری از گلهای آپارتمانی است؛ زیرا میتواند با توجه به شرایط محیط و توانایی شما در پرورش و نگهداری از گیاهان گل‌وگیاه مناسب را  برای نگهداری به شما معرفی کند.

 برخی برنامه‌های موجود در این اپلیکیشن به صورت رایگان در اختیار همه قرار دارد؛ اما برخی دیگر در قالب اشتراک پولی در دسترس کاربران قرار می‌گیرند.

۲. Picture This

اپلیکیشن مراقبت از گیاهان آپارتمانی Picture This

 یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های نگهداری از گل‌های آپارتمانی و اپلیکیشن گل‌وگیاه در میان کاربران، اپلیکیشن Picture This است که با بیش از ۴۰ میلیون کاربر، یکی از اولین انتخاب‌های علاقه‌مندان به پرورش گل‌وگیاه می‌باشد.

این اپلیکیشن قادر به تشخیص بیش از ۱۰ هزار گونه گیاه متفاوت، همانند سانسوریا، پتوس و گیاه فیلودندرون با دقت ۹۸ درصد می‌باشد. هوش مصنوعی قدرتمندی که در برنامه تعبیه شده، امکان شناسایی بیماری گیاهان و نکات لازم برای بازگرداندن و حفظ سلامتی گیاه را مهیا کرده است. تشخیص سمی بودن گیاه برای انسان یا حیوانات خانگی نیز یکی دیگر از قابلیت‌های مهم برنامه Picture This میباشد.

۳. Blossom

برنامه موبایل نگهداری از گیاه Blossom

اپلیکیشن Blossom یکی از بهترین اپلیکیشن گل‌وگیاه موجود در بازار است که از برنامه آبیاری گیاهان تا میزان نور لازم ، نوع گیاه و … در آن گنجانده شده است و برای افرادی که پرورش گل‌ و گیاه را در سطح حرفه‌ای دنبال میکنند انتخاب بسیار مناسبی می‌باشد.

 در این اپلیکیشن اطلاعات بسیار دقیقی از بیش از ۱۰ هزار گونه گیاه مختلف در دسترس کاربران موجود است و مقالات کاربردی آن به صورت مرتب به روز رسانی می‌شود.

 شما با کمک این برنامه می‌توانید از طریق دوربین گوشی هوشمند یا آپلود عکس از گالری، نوع گیاهان مختلف را به راحتی تشخیص دهید.

۴. Garden Manager

اپ نگهداری گل و گیاه Garden Manager

این اپ مراقبت از گل‌ و گیاه در واقع یک دستیار دیجیتالی است که می‌تواند انتخاب بسیار مناسبی برای مدیریت گلها و گیاهان موجود در باغچه حیاط شما باشد.

 این اپ می‌تواند جزو بهترین برنامه‌های پرورش گل‌ و گیاه باشد که به لطف آن می‌توانید برای مدیریت گلها و گیاهان خود برنامه‌ریزی کنید تا باغچه‌ای همیشه سرسبز و با طراوت داشته باشید.

 برنامه آبیاری گیاهان به صورت اختصاصی در این اپلیکیشن طراحی شده است که می‌تواند موعد آبیاری گیاهان را با آلارم به شما یادآوری کند. علاوه بر آبیاری می‌توانید برای کارهای دیگری مانند هرس کردن، کود دادن، سمپاشی و… نیز برنامه‌ریزی‌های خود را در محیط اپلیکیشن انجام دهید.

 امکان ساخت آلبوم عکس از مراحل رشد گیاهان نیز یکی دیگر از قابلیت‌های مفید این برنامه محسوب می‌شود.

۵. Agrobase

نرم افزار موبایل مراقبت از گل و گیاه Agrobase

این اپلیکیشن حاوی اطلاعات کاملی از عوامل بیماری‌‌زایی در گیاهان از قبیل علف‌های هرز، حشرات، قارچ‌ها و ویروس‌ها میباشد که برای رفع این مشکلات نیز درمان‌هایی را ارائه کرده است و شما می‌توانید به کمک راهنمایی‌های این اپلیکیشن گیاه مریض خود را از پژمردگی و مرگ نجات دهید.

 ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که توضیحات این برنامه تا حدودی تخصصی هستند و احتیاج به شناختی نسبی نسبت به اصطلاحات گیاه‌شناسی دارد. با این حال استفاده از این اپ بسیار مفید است و اطلاعات شما را برای مبارزه با بیماریها و آفات مربوط به گیاهان بسیار بالا میبرد.

۶. Waterbot

برنامه آبیاری گیاهان Waterbot

یکی دیگر از اپلیکیشن‌های تخصصی در زمینه برنامه آبیاری گیاهان Waterbot می‌باشد. این اپلیکیشن گل‌وگیاه به صورت تخصصی نیاز آبی گیاه را مدیریت میکند و شما می‌توانید در صورت داشتن گیاهان متفاوت و زیاد نیز از این اپلیکیشن استفاده کنید و نیاز آبی هر گیاه را به خوبی برنامه‌ریزی کرده و اطلاعات مربوط به هر یک از آنها را به طور جداگانه داشته باشید.

 این اپلیکیشن به شما این امکان را خواهد داد که از هر گیاه عکس گرفته و فواصل آبیاری گیاهان خانگی و کوددهی آن را مشخص کنید و برای جلوگیری از فراموش کردن آبیاری برای هر گیاه یک آلارم متفاوت و جداگانه بگذارید.

۷. برنامه پرورش گلهای زینتی

برنامه پرورش گلهای زینتی

 نگهداری از گلهای آپارتمانی و زینتی به خاطر برخورداری از شرایط خاصی که برای رشد دارند نیاز به مراقبت‌های ویژه‌ای دارد. در این میان با استفاده از برنامه نگهداری از گل‌های آپارتمانی و زینتی می‌توانید اطلاعات خود را در این زمینه تا حد زیادی افزایش دهید؛ زیرا این اپلیکیشن ایرانی نکات مهمی از نحوه مراقبت و آبیاری گیاهان گرفته تا کوددهی و تکثیر و مبارزه با آفات و بیماریهای آن‌ها از منابع مختلف جمع‌آوری کرده و در اختیار شما قرار می‌دهد و شما می‌توانید حتی بدون دسترسی به اینترنت نیز از این اپلیکیشن استفاده کنید.

۸. Plantnet

اپلیکیشن گل‌وگیاه Plantnet

در خصوص این اپلیکیشن گل‌وگیاه لازم است که بگوییم این برنامه گل‌وگیاه بیشتر یک اپلیکیشن آموزشی می‌باشد. این اپلیکیشن آموزشی آرشیوی عظیم از ۳۷۰۰ گونه گیاهی شناخته شده را در خود گنجانده است و می‌تواند گیاهان مختلف را از طریق برگ، میوه، گل یا پوست تنه تشخیص دهد.

 برای این کار شما می‌توانید از گیاه مورد نظر خود عکس گرفته و آن را برای آنالیز به برنامه Plantnet بسپارید. اپلیکیشن عکس شما را با آرشیو تصاویر خود تطبیق داده و نوع گیاه را تشخیص می‌دهد.

۹. Plant Parent

برنامه‌ پرورش گل‌ و گیاه Plant Parent

این اپلیکیشن یکی دیگر از بهترین برنامه‌های پرورش گل‌ و گیاه و یک اپلیکیشن کاربردی برای مراقبت و نگهداری از گیاهان آپارتمانی میباشد. در واقع این برنامه میتواند یک دستیار هوشمند برای نگهداری از گلهای آپارتمانی شما باشد که کمک می‌کند سلامت گیاهان حفظ شود.

همچنین می‌تواند اطلاعات مفیدی در رابطه با میزان نور یا آبیاری گیاهان نیز در اختیار شما قرار دهد تا بتوانید گیاهان آپارتمانی خود را همیشه سرسبز و شاداب نگه دارید.

 برای این کار می‌توانید از قسمت آسیب دیده گیاه یک عکس تهیه کرده و توسط اپلیکیشن متوجه شوید که گیاه با چه مشکلی روبرو شده است. این اپلیکیشن گل‌وگیاه قادر به تشخیص نوع گیاهان نیز می‌باشد که این امر نیز تنها با گرفتن یک عکس از گیاه مورد نظر میسر می‌شود.

 محیط داخلی این اپلیکیشن دارای تقویم و یادآور داخلی برای جلوگیری از فراموشی آبیاری و تعویض کود گیاهان نیز می‌باشد.

۱۰. Plant Care Reminder

برنامه نگهداری و مراقبت گیاهان آپارتمانی Plant Care Reminder

یکی دیگر از اپلیکیشن‌های کاربردی در زمینه پرورش گلها و گیاهان آپارتمانی اپلیکیشن Plant Care Reminder می‌باشد که نکته قابل ذکر در خصوص این برنامه نگهداری از گل‌های آپارتمانی، قابلیت این اپلیکیشن در تنظیم زمان چرخش گیاه، تعیین زمان آبدهی و کود ریزی در فصول سرد سال و همچنین غبارپاشی گیاه می‌باشد.

جمع‌بندی

در این مقاله سعی کردیم نکاتی مفید را در رابطه با برنامه نگهداری از گل‌های آپارتمانی به شما عزیزان ارائه دهیم؛ زیرا همان طور که بیان کردیم پرورش و نگهداری از گلها و گیاهان آپارتمانی برای بسیاری از مردم یک تفریح لذت‌بخش است که موجب آرامش آنها می‌شود .

خوشبختانه در دنیای مدرن امروز و با وجود اپلیکیشن‌های مختلف گل‌ و گیاه موجود در بازار، نگهداری از گیاهان آپارتمانی دیگر کار چندان سختی نیست.

 اپلیکیشن‌های متنوع و متفاوتی که اطلاعات مفیدی در رابطه با نوع گیاهان، برنامه آبیاری گیاهان، میزان نور لازم برای گیاهان، زمان کوددهی به گیاهان و دیگر نیازهای گیاه را در دسترس کاربران قرار می‌دهند.

در این مقاله تعدادی از این اپلیکیشن‌های مفید از جمله ‌‌Plant Net, Plant Watering, Agrobase, Picture This و… را مورد بررسی قرار دادیم که شما می‌توانید با مطالعه کاربرد هر یک از آنها بهترین برنامه پرورش گل‌وگیاه را برای نگهداری از گیاهان آپارتمانی خود انتخاب کنید و با پیروی از دستورالعمل‌های آنها، از شادابی و سرسبزی همیشگی گلها و گیاهان خود لذت ببرید.

منبع: mashable.com

به اشتراک بگذارید
فریبا عباسی
فریبا عباسی

فریبا عباسی هستم، دانش آموخته رشته مهندسی کشاورزی؛ فعال و علاقه مند به گیاهان آپارتمانی، که به صورت روزمره درباره نگهداری این گیاهان مینویسم.

مقاله‌ها: 37

2 دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *