آگلونما برفی

۲۵۰,۰۰۰ تومان۵۸۰,۰۰۰ تومان

نور زیاد و غیر مستقیم
آبیاری هفتگی
دما ۲۰-۲۶ درجه سانتی گراد
خاک مغذی با زهکشی مناسب

آگلونما ولنتاین یکی از گونه‌های زیبا و پرطرفدار گیاه آگلونما (Aglaonema) است که از خانواده گل‌شیپوریان محسوب می‌شود. زیستگاه اصلی این گیاه آپارتمانی خاص به جنوب شرقی آسیا، به‌ویژه جزایر کشور مالزی تعلق دارد و به همین دلیل جزو گیاهان رطوبت دوست محسوب می‌شود. 

موضوع اطلاعات
🌱 اندازه گیاه متوسط
🔤 نام لاتین Chinese Evergreens
🧑‍🔬 نام علمی گیاه Aglaonema Lady Valentine
🚿 میزان آبیاری متوسط
💦 نیاز به رطوبت متوسط
💡 نیاز به نور کم تا متوسط
🐶 سازگار با حیوان خانگی بله
🌬️ توانایی تصفیه هوا بله
🪴 اندازه گلدان مورد نیاز کوچک تا متوسط

آگلونما ولنتاین (Chinese Evergreens) که با نام آگلونما قرمز نیز شناخته می‌شود یک گیاه آپارتمانی با برگ‌های رنگی است که زیبایی منحصر‌به‌فرد آن توجه هر بیننده‌ای را جلب می‌کند. برگ‌های زیبای این گیاه مقاوم آپارتمانی به شکل بیضی هستند که بیشتر سطح برگ پوشیده از رنگ‌های صورتی و قرمز است که رگه‌هایی از رنگ سبز نیز بر روی آن خودنمایی می‌کند. طول این گیاه حداکثر به ۶۰ سانتی‌متر می‌رسد؛ اما از نمونه‌های کوچک‌تر آن نیز می‌توان به‌عنوان گل‌های کوچک رومیزی استفاده کرد.

 خرید آگلونما ولنتاین برای علاقمندان به گیاهان برگ‌ رنگی که تمایل دارند از انتخاب‌های معمول بازار به‌دور باشند، گزینه‌ بسیار ایده‌آلی است. نگهداری از این گیاه بسیار آسان است و بر اساس مطالعات ناسا جزو گیاهان تصفیه‌کننده هوا محسوب می‌شود که می‌تواند آلاینده‌های مخرب موجود در هوا مانند فرمالدئید و بنزن را حذف کند. علی‌رغم حذف آلاینده‌های سمی از هوا، آگلونما ولنتاین جزو گیاهان سمی محسوب می‌شود که در صورت حضور کودکان و حیوانات خانگی در منزل، باید از دسترس آنها دور نگه داشته شود. 

قیمت و خرید آگلونما رد ولنتاین؛ ارسال مستقیم از گلخانه

برای خرید گل‌های آپارتمانی مختلف از جمله گل آگلونما ولنتاین، بدون شک انتخاب همه ما گل‌هایی تازه و باکیفیت هستند که بتوان آنها را با قیمتی مناسب تهیه نمود. شرایط نگهداری گیاهان آپارتمانی مختلف از جمله آگلونما رد ولنتاین در محیط‌های گلخانه‌ای بسیار مناسب هستند و نیازهای گیاهان به‌صورت اصولی و به‌موقع تامین می‌شوند. محیط‌های گلخانه‌ای می‌توانند گیاهان آپارتمانی و زینتی را در برابر تغییرات آب‌وهوایی به‌خوبی محافظت کنند و از آسیب رسیدن به گیاهان جلوگیری کنند. 

بدون شک خرید گیاه آپارتمانی آگلونما ولنتاین از گلخانه می‌تواند تجربه‌ای لذت‌بخش و مقرون‌به‌صرفه را برای شما رقم بزند. با انتخاب گلخانه برای خرید این گیاه آپارتمانی مقاوم و زیبا دیگر لازم نیست نگران پرداخت هزینه‌های اضافی و دردسر برخورد با واسطه‌ها باشید. بدون شک گیاه خناگی آگلونما ولنتاینی که به‌صورت مستقیم از گلخانه خریداری می‌شود بسیار باطراوت‌تر و شاداب‌تر از نمونه‌ خریداری‌شده از گل‌فروشی‌ها است. علاوه بر شادابی و طراوت بیشتر، قیمت گل آگلونما ولنتاین نیز در گلخانه به‌صرفه‌تر است؛ زیرا واسطه‌ای برای افزایش قیمت وجود ندارد. 

برگ‌های آگلونما ولنتاین در ابتدا به رنگ صورتی هستند که با گذشت زمان و با بلوغ شاخ‌وبرگ گیاه به رنگ قرمز تغییر می‌کنند که اگر نیاز نوری گیاه به‌صورت کافی تامین نشود بعد از مدتی گیاه رنگ قرمز را از دست می‌دهد و برگ‌ها به رنگ سبز در می‌آیند.

نکات مراقبت و نگهداری آگلونما ولنتاین

همانطور که اشاره کردیم آگلونما ولنتاین جزو گیاهان آپارتمانی مقاوم است که شرایط نگهداری آسانی دارد و می‌تواند شرایط سخت محیطی را به‌خوبی تحمل کند. نیازهای اولیه گیاه اگر به‌صورت اصولی تامین شوند، بیماری خاصی سلامت گیاه را تهدید نخواهد کرد و می‌توانید تا سال‌ها از زیبایی آن لذت ببرید. در نگهداری از گل آگلونما ولنتاین توجه به موارد زیر ضروری است:

۱. آبیاری مناسب: آگلونما ولنتاین جزو گیاهان مقاوم به کم‌آبی محسوب می‌شود و آبیاری بیش از حد می‌تواند، باعث پوسیدگی ریشه گیاه شده و منجر به نابودی آن شود. در بهار و تابستان که فصول رشد محسوب می‌شوند نیاز آبی گیاه بیشتر است و لازم است قبل از آبیاری گیاه از خشک‌بودن خاک اطمینان حاصل کنید.

۲. نور مناسب: آگلونما ولنتاین می‌تواند در طیف‌های متفاوت نوری به رشد خود ادامه دهد؛ اما در نور زیاد و غیرمستقیم خورشید بهترین عملکرد را خواهد داشت. توجه داشته باشید در صورت عدم تامین نیاز نوری گیاه به میزان مناسب، رنگ قرمز گیاه به سبز تغییر خواهد کرد.

۳. خاک مناسب: آگلونما ولنتاین برای رشد مناسب به خاک غنی، سبک و دارای زهکشی بالا نیازمند است که بهترین ترکیب برای آن می‌تواند مخلوطی از پرلیت، خاک‌برگ و مواد آلی باشد.

۴. رطوبت مناسب: گل آگلونما ولنتاین جزو گیاهان رطوبت دوست محسوب می‌شود و برای تامین رطوبت موردنیاز گیاه می‌توانید از دستگاه بخور سرد، ساخت جزیره یا غبارپاشی گیاه استفاده کنید.

۵. دمای مناسب: بهترین بازه دمایی برای رشد آگلونما ولنتاین بین ۱۸ تا ۲۳ درجه سانتیگراد است. توجه داشته باشید برای تامین این بازه دمایی در فصول مختلف از قراردادن گیاه در نزدیکی وسایل گرمایشی و سرمایشی به‌شدت خودداری کنید. 

۶. کوددهی: کودهای NPK بهترین انتخاب برای تغذیه بهتر آگلونما ولنتاین هستند که بهتر است در فصول رشد، ماهی یک‌بار میزان رقیقی از کود به گیاه داده شود.

۷. تعویض گلدان: انتخاب زمان مناسب برای تعویض گلدان آگلونما ولنتاین بسیار حیاتی است؛ زیرا غفلت از آن می‌تواند موجب مرگ گیاه شود. بهتر است گلدان آگلونما ولنتاین را هر دو سال یک‌بار تعویض نمایید.

۸. روش‌های تکثیر: تکثیر از طریق بوته یا پاجوش، قلمه‌زدن و کاشت بذر ‌روش‌هایی هستند که می‌توانید به وسیله آنها تعداد بیشتری از آگلونما ولنتاین در منزل یا محل کار خود داشته باشید. 

۹. پی‌اچ (PH) مناسب خاک: بازه ph برای آگلونما ولنتاین بهتر است بین ۵/۵ تا۶/۵ باشد؛ یعنی خاک متوسط رو به اسیدی.

بهترین جا برای خرید اینترنتی آگلونما ولنتاین کجاست؟ 

صرفه‌جویی در زمان و حذف هزینه‌های اضافی ۲ فاکتور مهمی هستند که افراد جامعه را به سمت خریدهای اینترنتی سوق می‌دهند. خرید گیاهان آپارتمانی مختلف از جمله آگلونما ولنتاین نیز از این قاعده مستثنا نیست و علاقمندان به گیاهان آپارتمانی و زینتی می‌توانند، نسبت به خرید اینترنتی این گیاه جذاب از گلخانه‌ها و گل‌فروشی‌های معتبر که به‌صورت آنلاین در زمینه فروش گل‌وگیاه فعالیت می‌کنند، اقدام نمایند. 

قیمت آگلونما ولنتاین در مراکز مختلف با یکدیگر متفاوت است و شما می‌توانید قیمت گیاه را در وب‌سایت‌های فروشگاهی با یکدیگر مقایسه کرده و سپس با توجه به بودجه موردنظر خود، اقدام به خرید نمایید. بوتانیک یکی از وب‌سایت‌های فروشگاهی آنلاین در زمینه فروش گل‌وگیاه است که آگلونما ولنتاین و دیگر گل‌های زینتی و آپارتمانی را با مناسب‌ترین قیمت در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. 

در وب‌سایت فروشگاه بوتانیک گیاهان مختلف در دسته‌بندی‌های متفاوتی عرضه شده‌اند که ویژگی و شرایط نگهداری آنها به‌خوبی توضیح داده شده است تا کسانی که اطلاعات کافی در این زمینه ندارند، بتوانند با آگاهی کامل نسبت به خرید اقدام نمایند. مزیت دیگری که بوتانیک را به بهترین جا برای خرید اینترنتی آگلونما ولنتاین تبدیل می‌کند، وجود کارشناسان مجرب در این مجموعه است که می‌توانند قبل از خرید، مشاوره‌های مفید و ارزشمندی در زمینه نگهداری از گیاهان به مشتریان ارائه کنند.

نوع گلدان

پلاستیکی, فلزی زرد, فلزی قرمز

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “آگلونما برفی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *