خرید بیش از 5 هزار کیلو گل‌ محمدی از کشاورزان لاله‌ زار

به نقل از مدیر سازمان تعاون روستایی شمال استان کرمان، این سازمان به همراه اتحادیه تعاون روستایی استان، شروع به خرید توافقی گل‌محمدی از کشاورزان لاله‌زار کرده و تا کنون ۵ هزارکیلوگرم گل‌محمدی نیز خریداری شده است.

پرویز رئیسی مدیر سازمان تعاون روستایی شمال استان کرمان، در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زمینه خرید گل‌محمدی اظهار داشت: منطقه لاله‌زار یک منطقه مستعد برای کشت گل‌محمدی است.

وی افزود: با اینکه قطب اصلی تولید گل در استان، لاله‌زار است؛ اما کارخانه‌های گلاب‌گیری در این منطقه به تعداد کافی وجود ندارند.

کشاورزان کرمانی در حال کشت گل محمدی در لاله زار

رئیسی عنوان کرد: تولید گل‌محمدی در سال جاری با افزایش ۴۰ درصدی نسبت به سال گذشته همراه بوده و وجود تنها یک کارخانه گلاب‌گیری در منطقه لاله‌زار، نمی‌تواند جوابگوی کل کشاورزان منطقه باشد. به‌همین دلیل کشاورزان  در زمینه فروش گل‌های خود با مشکل جدی مواجه شده‌اند.

وی خاطر نشان کرد: سازمان تعاون روستایی به همراه اتحادیه تعاون روستایی استان، شروع به خرید توافقی محصول گل‌محمدی از کشاورزان لاله‌زار کرده‌اند و تاکنون موفق به خریداری ۵ هزارکیلوگرم گل‌محمدی شده‌اند.

مدیر سازمان تعاون روستایی شمال استان کرمان، با اظهار بی‌اطلاعی از مشکل کشاورزان گل‌کار منطقه لاله‌زار عنوان نمود: تعاون روستایی وظیفه خود میداند جایی که کشاورز در زمینه فروش محصول خود با مشکل مواجه می‌شود به مسئله ورود کند. متاسفانه هیچ شخصی درباره مشکل کشاورزان منطقه به ما اطلاع رسانی نکرده است و ما اکنون در پایان فصل برداشت گل‌محمدی قرار داریم.

رئیسی افزود: خوشبختانه به محض اطلاع از مشکل کشاورزان، همکاران ما در منطقه حضور پیدا کرده‌اند و در حال خرید گل از کشاورزان هستیم.

رئیسی گفت: به طور قطع در سال آینده قبل از برداشت گل، تمهیدات لازم برای جلوگیری از بروز این مشکل فراهم خواهد شد. همچنین توسط تشکل‌های تعاونی‌های روستایی در منطقه لاله‌زار، کارخانه‌های گلاب‌گیری، دستگاه‌های خشک‌کن گل‌محمدی و بسته‌بندی گل را راه‌اندازی می‌کنیم تا کشاورزان دیگر مشکلی بابت فروش محصولات خود نداشته باشند.

منبع: khabarfarsi.com

به اشتراک بگذارید
فریبا عباسی
فریبا عباسی

فریبا عباسی هستم، دانش آموخته رشته مهندسی کشاورزی؛ فعال و علاقه مند به گیاهان آپارتمانی، که به صورت روزمره درباره نگهداری این گیاهان مینویسم.

مقاله‌ها: 37

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *